Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Případ Terezy H. graduje: Podvedený gang ji může nechat zabít i ve vazbě!

Zdroj: archiv
+ Dalších 22 fotografií
Případ Terezy H. (21), která byla zadržena na mezinárodním letišti v Pákistánu s devíti kily heroinu ve dvojitém dně svého kufru, se začíná pomalu rozplétat. Krásná pašeračka je nyní ve vazbě a čeká na verdikt. Polehčující okolností jí může být i to, že spolupracuje s policií a pomáhá gang rozkrýt. Ze strany gangu jí ale může hrozit krutá odplata.

Tereza H. se pokusila propašovat devět kilo heroinu, což jí ale neprošlo, a tak nyní čeká ve vazební věznici Kot Lakhpat. Chycena byla 10. ledna a od té doby spolupracuje s policií. To, že Tereza pomáhá gang rozbít, ji ale vystavuje nebezpečí.

„Tím, že Tereza pomohla rozkrýt tu síť, samozřejmě částečně pro ni bude polehčující okolnost, zároveň jí ze strany toho gangu může hrozit odveta, a to by pro ni mohlo být velmi nebezpečné, a to i v případě, že bude ve vazbě nebo ve vězení, protože v Pákistánu upřímně jsou možné i téměř nepředstavitelné scénáře. Mohlo by to pro ni mít ve výsledku smrtelné následky,“ tvrdí novinářka Tereza Engelová v rozhovoru pro DVTV.

Je ale možné, že Terezu udal sám gang. „Tyto takzvaně malé ryby zkrátka ve chvíli, kdy se stanou nepohodlnými nebo gangy chtějí provézt větší množství drogy, tak se toho určitého článku zbaví tímto způsobem. Stává se to, že lidé jsou chyceni vyloženě na tip,“ připouští Engelová a dodává, že nejlepší variantou by pro Terezu bylo odpykat si trest v plné výši v České republice. Jen tak by byla možná uchráněna od pašerácké odvety.

Související články

Další články