Jak jsme již psali, lávka se zřítila do Vltavy z neznámých příčin v brzkých odpoledních hodinách prvního adventního víkendu. Čtyři lidé byli zraněni, jeden z nich musel být dokonce uveden do umělého spánku. Viník nehody ale stále není určen. Je na zvážení, zda za pád může konkrétní osoba nebo špatný technický stav stavby.

Primátorka Adriana Krnáčová se dle svých slov přiklání k variantě první. „Něčí obrovské pochybení způsobilo velkou škodu městu, ale především zranění několika lidí. Podání trestního oznámení je proto naprosto logickým krokem a já chci, aby byla odpovědná osoba označena co nejdříve,“ uvádí. Podala proto trestní oznámení na neznámého pachatele.

Případ vyšetřuje policie a je jen na ní, jak se vyšetřování případu bude vyvíjet. Slova potvrzuje Krnáčová. „Je na orgánech Policie ČR posoudit, kdo mohl svou nedbalostí způsobit zřícení lávky, a to za situace, kdy existují pravidelné revizní posudky na technický stav.“

Nyní je v procesu zavedení přívozu a stavba provizorní lávky. Institut plánování a rozvoje, takzvaný IPR, již navrhl změny územního plánu pro stavbu dvou nových lávek. Jedna bude umístěna na původním místě a druhá podél proudu řeky. Technický stav zřícené lávky je stále předmětem zkoumání.