Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Případ mrtvé influencerky (†22) stále není uzavřen: FBI sestavuje "digitální stopu" jejího snoubence (†23)

Zavražděná influencerka Gabrielle Petito.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Smrt

Případ mrtvé americké influencerky Gabrielle Petito (†22) se pomalu uzavírá, protože našli tělo jejího snoubence Briana Laundrieho (†23). Právě ten byl jedním z podezřelých v celém případu a FBI později potvrdila, že Gabby byla uškrcena a Brian spáchal sebevraždu. Policie nyní dává podle webu Independent dohromady „digitální stopu,” která může zmapovat Brianův pohyb i komunikaci během posledních dní jeho života.

Tělo krásné americké influencerky Gabrielle „Gabby” Petito se našlo 19. září v západním Wyomingu a pitva prokázala, že byla uškrcena. Předtím cestovala několik měsíců se svým snoubencem Brianem Laundriem po Americe v přestavěné dodávce. Jenže jak spolu pár trávil mnoho času, začaly se mezi nimi objevovat neshody, které později mohly vést až ke smrti.

Ještě než bylo nalezeno Gabriellino tělo, Brian se 1. září vrátil domů ke svým rodičům na Floridu. Jenže přijel sám bez Gabby a ta se navíc přestala svým rodičům ozývat, ti proto zalarmovali policii. Když chtěla policie kontaktovat Briana, odmítl s nimi spolupracovat. Místo toho si 13. září sbalil batoh a doma uvedl, že míří do nedaleké přírodní rezervace. Od té doby ho nikdo neviděl a policie po něm usilovně pátrala v přírodních rezervacích, parcích i jiných městech.

Tělo nalezli v přírodní rezervaci

Brianovo tělo bylo nakonec opravdu nalezeno v jedné z nedalekých přírodních rezervací. Dne 20. října nalezla policie batoh, notebook i kosterní pozůstatky, které ale byly po několika týdnech v bažinaté přírodní rezervaci v rozkladu. FBI musela použít zubní záznamy k potvrzení, že se jedná skutečně o Briana. Pitva později prokázala, že spáchal sebevraždu.

Policení experti se nyní snaží dát podle webu Independent dohromady „digitální stopu”, která by mohla odhalit, kde se Brian pohyboval a jak komunikoval během posledních dní, kdy byl naživu. Kromě toho se také chtějí zaměřit na osobní zápisník, který byl u těla nalezený, jenže byl pokryt blátem, proto musí být nejdřív speciálně očištěn.

Brian se mohl pokusit zmást policii

Rodina mladé Gabby má navíc dojem, že Brian se po její smrti vydával v textových zprávách za Gabby, čímž se mohl pokusit zmást policii i její rodinu. FBI chce hlavně spojit Briana s její smrtí, než celý případ oficiálně uzavře. Může se ovšem stát i to, že vrah je stále někde venku a Brian s její smrtí nemá nic společného.

Související články

Další články