Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Případ mrtvé influencerky (†22): Snoubenec se choval podivně, před zmizením se ošklivě hádali

Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Záhadná vražda

Jedná se o jeden z nejostřeji sledovaných případů posledních let. Nejdříve zmizení a následné nalezení těla krásné mladé influencerky Gabrielle Petito (†22) vzbudilo vlnu rozhořčených reakcí. Zvlášť když se nenašel vrah a její snoubenec (23), který odmítl spolupracovat s policií, najednou zmizel. Na povrch stále vylézají nové informace, například to, že se před jejím zmizením ošklivě pohádali a že snoubence viděla svědkyně na místech, kde bylo později nalezeno její tělo, jak informoval San Francisco Chronicles.

Podivných nesrovnalostí a detailů v případu zmizelé dvaadvacetileté influencerky Gabrielle "Gabby" Petito je v případu stále více. Její tělo bylo nalezeno v neděli 19. září v Národním parku Grand Teton v americkém Wyomingu. FBI po úterní pitvě prohlásila, že se jedná skutečně o tělo nebohé dívky a podle počátečního určení koronera stála za její smrtí vražda.

Gabrielle cestovala se svým snoubencem Brianem Laundriem dodávkou napříč Spojenými státy od začátku července. Naposledy o Gabby slyšela její rodina na konci srpna. Od té doby se jim neozvala a udává se, že zemřela někdy mezi 27. až 30. srpnem.

Důležité svědectví

Svědkyně Jessica Schultz nyní popsala webu San Francisco Chronicles, že na konci srpna viděla Briana Laundrieho, jak se pohybuje sám v místě, kde bylo později objeveno tělo mladé Gabby. Podle jejích slov se Brian choval podivně a vypadalo to, že neví, kam má namířeno. Pohyboval se v oblasti kempu zvaném Spread Creek v národním lese Bridger-Teton ve Wyomingu.

Kromě toho několik svědků vidělo, jak se ti dva 12. srpna mezi sebou ošklivě hádají před obchodem ve městě Moab v Utahu. Podle muže, který byl identifikován jako Chris, Gabby svému snoubenci při hádce řekla: „Proč musíš být tak zlý?”

Brian odmítl spolupracovat s policií

Gabrielle s Brianem byli na několikaměsíčním vandru po Americe a o svých cestách psali na sociálních sítích. Gabby se pohřešovala od 11. září, tedy deset dní poté, co se její snoubenec vrátil na Floridu do domu svých rodičů bez partnerky.

Rodiče dívky neměli ani tušení, že se Brian vrátil, a jelikož se jim jejich dcera neozývala, rozhodli se zalarmovat policii. Když policie kontaktovala Briana, odmítl s nimi spolupracovat. Místo toho si sbalil batoh a doma uvedl, že míří do nedaleké přírodní rezervace. Od té doby ho nikdo neviděl. A ačkoliv bylo nalezeno tělo mladé dívky, Brian stále není obviněn z vraždy, ale je pouze „zájmovou osobou”.

Související články

Další články