Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Případ Hany Humpálové, která přestoupila na islám: Tajné služby ji měly odmuslimovat, tvrdí Konvička

Zdroj: Facebook.com
Případ Hany Humpálové fascinuje českou veřejnost. Dívka v pákistánském zajetí přestoupila na islám a podle informací Respektu by prý ráda žila v zemi svých únosců. Nyní na její kauzu reaguje také Martin Konvička.

Bylo jasné, že případ Hany Humpálové bude českou veřejnost enormně zajímat. Hana spolu s kamarádkou Tončou zmizely v Pákistánu, aby se později ukázalo, že padly do zajetí.

Nakonec se je povedlo ze zajetí vysvobodit. Podle informací magazínu Respekt za obě dívky česká vláda zaplatila cca 150 milionů korun - psali jsme o tom ZDE

Antonie Chrástecká se po návratu z Pákistánu zapojila do pracovního procesu a pomáhá v jedné neziskovce. Případ Hany Humpálové je ale složitější. Dívka v zajetí konvertovala k islámu. Podle magazínu Respekt se později chtěla do země svých únosců vrátit. Objevily se dokonce spekulace, že někde tam v Pákistánu má asi dítě

Je logické, že se objevují lidé, kteří Hanu Humpálovou považují za bezpečnostní hrozbu. Dívka prý může mít v hlavě myšlenky radikálního islámu a zpravodajské služby by se jí měly důkladně věnovat.

Podobný názor zastává známý islamofob Martin Konvička Ten ve svém blogu na iDnes.cz psal, že dívku by bylo třeba odmuslimovat. Konvička se obává, že v Česku máme potenciální černou vdovu Blog už není dostupný, ale část textu najdete na Konvičkově osobním facebookovém profilu.

Související články

Další články