Bylo jasné, že případ Hany Humpálové bude českou veřejnost enormně zajímat. Hana spolu s kamarádkou Tončou zmizely v Pákistánu, aby se později ukázalo, že padly do zajetí.

Nakonec se je povedlo ze zajetí vysvobodit. Podle informací magazínu Respekt za obě dívky česká vláda zaplatila cca 150 milionů korun – psali jsme o tom ZDE.

Antonie Chrástecká se po návratu z Pákistánu zapojila do pracovního procesu a pomáhá v jedné neziskovce. Případ Hany Humpálové je ale složitější. Dívka v zajetí konvertovala k islámu. Podle magazínu Respekt se později chtěla do země svých únosců vrátit. Objevily se dokonce spekulace, že někde tam v Pákistánu má asi dítě

Je logické, že se objevují lidé, kteří Hanu Humpálovou považují za bezpečnostní hrozbu. Dívka prý může mít v hlavě myšlenky radikálního islámu a zpravodajské služby by se jí měly důkladně věnovat.

Podobný názor zastává známý islamofob Martin Konvička. Ten ve svém blogu na iDnes.cz psal, že dívku by bylo třeba odmuslimovat. Konvička se obává, že v Česku máme potenciální černou vdovu. Blog už není dostupný, ale část textu najdete na Konvičkově osobním facebookovém profilu.