Synové Lady Di porušují přísný královský protokol pravidelně. Princ William se po vyhoření mrakodrapu v Londýně objímal s přeživší truchlící ženou a princ Harry zase v rozhlasovém pořadu promluvil o psychických problémech, které vznikly poté, co se nevyrovnal se smrtí své matky.

Nyní se oba rozhodli podělit o detaily ze života s matkou. „Pořád to bolí,“ řekl v dokument Harry. „Není dne, kdy bych na ni nemyslel,“ přitakává starší William. „Milovala nás a tu lásku cítím dodnes. Jsem za to velmi vděčný,“ říká William a je vidět, že má slzy na krajíčku.

Bohužel se dodnes musejí vyrovnávat s její smrtí. Vzpomněli i na poslední telefonický rozhovor, který spolu měli. Toho velmi litují. Diana totiž byla tou dobou v Paříži a za pár hodin zemřela kvůli dopravní nehodě způsobené fotografy. To ale tenkrát samozřejmě nikdo netušil. Harry a William ji tenkrát prý v telefonu odbyli, protože si zrovna hráli se svými bratranci. Rozhovor tak trval pouhých 5 minut, aby se nezdržovali. „Láme mi to srdce, když si na to vzpomenu. Ta chyba mě bude provázet celý život,“ říká Harry.

Na svoji matku vzpomínají jenom v tom nejlepším. Měli ji moc rádi a obdivovali ji, že si dokázala získat srdce milionů lidí. Lady Diana se angažovala v charitě a na rozdíl od jiných se nebála jít do terénu místo toho, aby pouze chodila na charitativní akce a posílala peníze.

„Její mateřskou lásku jsem cítil i tehdy, když jsme oba stáli na druhé straně místnosti,“ uzavírá dojatý William.