Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Princeznu se zlatou hvězdou nepřipomíná ani zdaleka. Herečka Marie Kyselková se změnila k nepoznání

Zdroj: Československý státní film
+ Dalších 7 fotografií
pohádka
Ani letos nepřijdete o vaši oblíbenou pohádku. Princezna se zlatou hvězdou poběží jako každý rok na Štědrý den. Herečce Marii Kyselkové (82) bylo při natáčení pouhých čtyřiadvacet let. Od doby uvedení pohádky ale uplynulo času jako vody a herečka se změnila k nepoznání. Poznali byste ve staré tváři alespoň kousek spanilé princezny?

Herečka Marie Kyselková se proslavila rolí princezny se zlatou hvězdou na čele Pohádková princezna Lada se má vdát za zlého krále Kazisvěta, ale citům neporučíte. Princ Radovan ji zkrátka dostane svým dobrým srdcem. A pravá láska nakonec zvítězí nad lží a nenávistí. Zajímalo nás, jak se dnes žije tehdy krásné herečce a především, jak s ní zamával zub času.

Dneska by už v ní princeznu viděl málokdo. Herečka si už čtyři roky užívá zaslouženého důchodu, předtím mnoho let pracovala jako recepční na strahovských kolejích. Před necelým rokem si paní Marie zlomila nohu v krčku a byla upoutána na invalidní vozík. Pár rolí si Marie Kyselková zahrála hlavně před tím, než se stala skutečně slavnou. Jednalo se třeba o snímek Větrná hora (1955) nebo Bomba (1957), následovala přeslavná role princezny, po které se Kyselková už k hraní nikdy nevrátila a věnovala se výchově svých dětí.

Natáčení známé pohádky ale nepopisuje jako idylické. "Byla jsem sice blonďatá, ale kvůli česání rozhodli, že budu mít paruku. Každý den mi ji lepili na hlavu mastixem, to byla děsná žíravina! Rozežírala mi čelo," řekla herečka Blesku.cz. Kůže jí tím údajně zestárla o sto let. Tím by se asi dalo odůvodnit, jak herečka vypadá dnes. No posuďte sami, jestli je princezna Lada k poznání.

Související články

Další články