Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (83): Natáčení pro ni bylo utrpením, zranění hojila ještě měsíce!

Zdroj: Československý státní film
+ Další 2 fotografie
Princezna se zlatou hvězdou je jednou z nejoblíbenějších vánočních pohádek Česka. Kdo by se divil, herecké výkony byly skvělé, děj zajímavý a práce filmařů povedená. Herci však na natáčení občas trpěli, menší zranění si způsobil Josef Zíma (86), nejhorší následky si ale z natáčení odnesla Marie Kyselková (83). Ta trpěla bolestí kvůli zdánlivé malichernosti.

Je už všeobecným faktem, že pokud má být film úspěšný, musí se do něj dát všechno. Existuje spousta případů, během kterých si herci v zápalu hraní ublížili na zdraví. Marie Kyselková, která se ujala role princezny Lady, sice zdánlivě nic neriskovala, opak byl ale pravdou. Ve skutečnosti Marii každým dnem víc a víc leptalo lepidlo, kterým jí na čelo připevňovali onu proslulou zlatou hvězdu.

Ke konci natáčení už Marie Kyselková trpěla bolestí. Místa, kterých se lepidlo pravidelně dotýkalo, byla poleptána do masa a citlivé bylo i okolí rány. Filmaři však potřebovali, aby stále vypadala jako dokonalá princezna, rány jí proto maskovali.

I toto maskování mělo své následky. Kosmetický produkt nanesený na otevřenou ránu způsobil mokvání. Herečka si proto musela čelo léčit ještě několik měsíců po natáčení.

Související články

Další články