Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Princezna na hrášku Vojta Drahokoupil: Survivora vzdal i kvůli nepohodlnému spaní

Survivor 2022: Vojta Drahokoupil se špatně vyspinkal
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 6 fotografií
Survivor 2022

Vojta Drahokoupil (26) v soutěži Survivor na TV Nova vskutku dlouho nevydržel. Dle svých slov odstoupil hned v prvním díle reality show z důvodu zhoršujících se psychických problémů, nyní ale poodhalil poněkud úsměvné pozadí svého odchodu

Tenhle obrat byl pro všechny velkým překvapením. Vojta Drahokoupil se na údajně nejdrsnější reality show Survivor připravoval, jak kdyby měl jít do války. Pod dohledem renomovaného trenéra Karla Plyšáka Frýda (známého z reality show Big Brother) se poctivě mučil v posilovně a sám redakci eXtra.cz přiznal, že začátky byly krušné.

Co je panická ataka

"Za panickou ataku označujeme stav, při němž dotčená osoba dostane náhlý a nečekaný (bez zjevné příčiny) záchvat strachu a úzkosti, který bývá provázen lapáním po dechu, nemožností dodechnout, omdlením, paralýzou, neschopností se pohnout a podobně," vysvětluje psycholožka Poláčková.

Polibek Mozkomora

"Člověku hučí v uších, zatmívá se mu před očima, cítí hrůzu, která ho zcela opanuje. Jako by to byla jeho poslední minuta, jako by měl infarkt, mrtvici a všechno zlomené v jednu vteřinu, ztrácí kontrolu nad sebou, nad svým vědomím... Lze si to představit tak, jako když vám chce dát polibek Mozkomor," dodává docentka Poláčková.

První tréninky končily nad záchodovou mísou, ale postupem času se to zlepšilo. Musím říct, že sledování progresu na svém těle jsem nikdy moc nepochopil, protože jsem nikdy moc velké změny nepocítil, až teď. Opravdu jsme s králem, jak skromně nazývám svého trenéra, dřeli každý den a je to znát,” chlubil se Drahokoupil s tím že dřel jak kůň dva měsíce.

Na palmovém listí se špatně spí

Jenže už po prvním dnu na ostrově přišla veškerá snaha vniveč, Vojta zařadil zpátečku a ze soutěže se slzami v očích odstoupil. A to kvůli návratu psychických problémů, konkrétně panické ataky, kterou podle svých slov prožil naposledy před rokem a půl.

Nyní ale Vojta pro TV Nova uvedl další důvody, proč vzal do zaječích. "Ukázalo se, že jsem asi na tuhle soutěž moc citlivě založený. Mrzí mě to, ale bylo to správné rozhnodnutí," tvrdil a promluvil o vůbec nejtěžší zkoušce, kterou podstoupil: "Nejtěžší byla noc. Spali jsme nasáčovaní vedle sebe a taky jak spíte na těch palmových listech, tak ty mají uprostřed stonek, který tomu komfortu také nepřidá." Zdali Drahokoupil v džungli očekával postel s baldachýnem a prachové peřiny, není známo.

Diváci si drsnou reality show představují jinak

„Tak Vojtíšek mluví v medailonku, že teď už není vojna, a tak by si to chtěl zkusit, a po pár dnech odstoupí. Ten by na vojně nevydržel ani jeden den,“ kometovali jeho odchod diváci.

Lidem vadilo také to, že show zřejmě vůbec není tak drsná, jak se prezentuje. „Nejdrsnější show, a mají tam skoro všechno, už chybí jen vypnout kamery a hurá někam do hotelu,“ narážel jeden z diváků na sociálních sítích. S americkou verzí se to podle fanoušků nedá srovnat. „Tohle má být Survivor? Vždyť je to jako na táboře. Hned dostanou odměny, deky, pily, mačety, na ostrově už vybudována základovka na zemi, i hřebíky, kladiva. Tohle se Survivorem nemá nic společného. Spíš je to taková parodie na reality show,“ nebrali si servítky.

Více o reality show Survivor 2022 ➔

Související články

Další články

Nejnovější kauzy