Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Princezna Kate je v USA populárnější než Meghan: A to tam na rozdíl od ní nebydlí

Kate je prý s královnou kámoška, Meghan páté kolo u vozu.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
královská rodina

Zatímco celý svět sleduje veřejné divadlo, které kolem sebe tropí Meghan Markle, manželka prince Harryho, jiná žena z britské královské rodiny si naopak užívá oblíbenosti i za oceánem. Kate Middleton si přitom podle spisovatele Christophera Andersena, který napsal knihu o současném králi Karlu III., musela zažít těžké chvíle, když byla přítelkyní prince Williama. "Kate bude první opravdovou prostou královnou," řekl podle serveru Express.

Princezna z Walesu Kate Middleton je nyní oblíbenou manželkou prince Williama. Svého času však bojovala s intenzivní veřejnou kontrolou, podobně jako nyní Meghan Markle. Jenže výsledek byl u obou žen jiný. "Když ji tisk neúnavně pronásledoval 10 let, zatímco William čekal, až si ji vezme, neviděli jsme žádné slzy. Pod tlakem z ní vyzařoval jen klid," uvedl pro list Express spisovatel Christopher Andersen, autor knihy The King: The Life of Charles III (Král: Život Karla III.).

"Kate je potomkem uhelných horníků. Její matka žila ve veřejném bytě a pracovala jako letuška. Kate bude první opravdovou prostou královnou," dodal Andersen, podle kterého byli kromě otázky rasy William a Kate vystaveni všem stejným tlakům, které zažili také vévoda a vévodkyně ze Sussexu a také zesnulá princezna Diana.

Nynější princezna z Walesu, která se v roce 2001 setkala s princem Williamem na univerzitě St Andrews a zasnoubila se s ním v listopadu 2010, měla dříve problémy s paparazzi fotografy. V červenci 2007 podala dvě stížnosti na policii poté, co ji po Londýně pronásledovalo několik fotografů v autech.

Před několika měsíci pak princ William prostřednictvím tiskové kanceláře Clarence House vyjádřil přání, aby paparazzi „přestali obtěžovat“ jeho přítelkyni.

William a Kate byli vypískáni, ale zvládli to s grácií

Mezi problémy, kterými se William s Kate potýkali, patřilo například vypískání, které na ně nasměrovali sportovní fanoušci během zápasu NBA, který sledovali během své návštěvy Bostonu začátkem tohoto měsíce. "Určitě nečekali, že je v Bostonu vypískají, ale když se to stalo, zvládli to s charakteristickou grácií. Upřímně řečeno, Kate je pro britskou královskou rodinu zázrak a zůstává v USA extrémně populární, stejně jako William," uvedl Andersen.

Meghan a Harry si myslí, že za jejich nepopularitu může i přístup médií, což dali najevo v aktuálním dokumentu Netflixu o jejich životě. "Po svatbě je málem všichni svatořečili, pak přišel zlom a ti samí lidé se ji snažili rozcupovat," vypráví jejich kamarádka Abigail Spencer. Britská média podle nich otočila o 180 stupňů a začala vévodkyni ukazovat v tom nejhorším světle. "Byla spojována s drogami a terorismem," říká princ Harry. "Udělali z ní prototyp rozzuřené černošky," dodává spisovatel Kehinde Andrews.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy