Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Princezna i mrcha Dana Morávková: První líbačka s Vašutem málem skončila tragickou nehodou

Dana Morávková v 7 pádech Honzy Dědka.
Zdroj: se souhlasem tv prima
+ Další 4 fotografie
talk show

Herečka Dana Morávková (50) bude pro české diváky navždy spjatá nejen s populárními seriály, ale hlavně svým účinkováním v českých pohádkách. Na svém kontě má nejen kladné role princezen, ale také řadu záporných rolí. Jednu z prvních pohádek natočila ještě jako náctiletá a od té doby už zůstala pohádkám pro děti věrná. V talk show 7 pádů Honzy Dědka na TV Prima promluvila o svém dospívání, prvním polibku a prozradila, proč její manžel Petr Malásek (58) nemá rád, když zpívá.

První polibek

Stálice českých seriálů Dana Morávková patří mezi nejoblíbenější české herečky. Zpočátku své kariéry byla ideální adeptkou na role princezen, ovšem v srdcích malých i dospělých diváků bude navždy zapsána jako zlá Dora v pohádce Z pekla štěstí. Na svou první pohádku ale stejně nikdy nezapomene. "Měla jsem políbit Marka Vašuta. A nám se v té době všem slečnám Marek Vašut moc líbil, protože to bylo krátce poté, co natočil Pěsti ve tmě," vyprávěla Dana Morávková o svém prvním pohádkovém polibku.

"A když jsem ho měla políbit, měla jsem na hlavě takový čepeček a kolem cingrlátka a těmi cingrlátky jsem mu málem vypíchla oko. Bylo mi asi 16 nebo 17 a chtěla jsem jít na DAMU. Řekl mi tenkrát: Neboj, to tě tam všechno naučí. A naučili. Líbání," prozradila v rozhovoru Honzovi Dědkovi. Zároveň ale odhalila, že se vůbec nejednalo o její první líbačku v životě.

"Poprvé jsem se líbala ve školce s Pepou Larvou. Měl vkus a byl hodnej. Chtěl mi koupit hrad a chryslera," uvedla známá herečka. "Pak jsem se líbala často i v první třídě, to byl Tomáš Mandlík. Ten byl výbornej, jeho maminka byla letuška a on mi od ní nosil dárky, parfémy. Jeho maminka to netušila, ale já měla její parfémy. Já se líbala ráda," dodala Morávková, která sice hrála princezny ráda, ale navždy se s nimi rozloučila díky režiséru Zdeňku Troškovi (69), poté už prý hrála jen potvory.

Trable v dospívání

Dalším přiznáním, které Dana Morávková v talk show 7 pádů Honzy Dědka učinila, bylo, že dospívala pomaleji než její vrstevnice. "Já jsem byla velmi opožděná, ale já to ráda přiznávám. Dělala jsem krasobruslení, vstávala jsem každý den ráno v pět a večer dělala gymnastiku a balet. Tak jsem se do postele dostala později. A snila jsem o tom, že budu herečka," svěřila se Dana se svými sny.

Krasobruslení se věnovala dlouho a se svým partnerem měli velké úspěchy. Než se jí ale vyplnilo stát se herečkou, byla ve středisku vrcholového sportu a ve škole měla dokonce individuální plán. "Ve škole jsem nemusela třeba na vaření. A když mi maminka dala knížku Děvčátko, na slovíčko, bylo mi 18. Když jsem šla poprvé k dámskému lékaři a tam se vyplňovalo: Jméno, věk, adresu a pak pan doktor řekl: Styk? A já vstala," vyprávěla herečka o patáliích, kterými si v rané dospělosti prošla.

Životní láska

Dle jejích slov jí ale nic neuteklo, ve svých pětadvaceti letech se vdala za hudebního skladatele Petra Maláska a v šestadvaceti se jí narodil syn Petr, který studuje anglickou literaturu a tvůrčí psaní ve Velké Británií, jak před časem řekla pyšná maminka pro eXtra.cz. Jako jedné z mála hvězd jí láska s manželem vydržela dodnes. "My jsme se s Petrem potkali při práci na muzikálu Kabaret. A mysleli jsme si, že v divadle to nikdo neví, ale všichni to věděli, že jsme zamilovaní," řekla Morávková.

Život po boku hudebního skladatele má ale i svá úskalí. "Petr nemá rád, když zpívám," prozradila Morávková o muži svého života, který hudebně doprovázel zpěvačky jako Hanu Hegerovou, Martu Kubišovou a dodnes doprovází i Lucii Bílou. "A teď já s tím hereckým zpíváním. Petr vždycky říká, že když si herečka zuje boty, má pocit, že je to šanson," dodala Dana se smíchem.

Celý díl 7 pádů Honzy Dědka můžete sledovat dnes večer na TV Prima.

Související články

Další články