Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Princezna Dišperanda z Hrátek s čertem: Takhle dnes vypadá Alena Vránová

Alena Vránová jako princezna Dišperanda v pohádce Hrátky s čertem.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 3 fotografie
Pohádka

Když se řekne Alena Vránová, snad každému se vybaví její role v legendární pohádce Pyšná princezna. Málokdo už si pak vzpomene, že si zahrála i v další, o něco méně známé pohádce, Hrátky s čertem. Vránová ve snímku ztvárnila princeznu Dišperandu a touto rolí takříkajíc potvrdila svůj status tehdejší vycházející hvězdy. V současnosti však už nehraje, svou kariéru ukončila v tichosti, o čemž informoval portál Aha!. Jak dnes vypadá představitelka legendárních princezen, se můžete podívat v galerii.

Alena Vránová zažila premiéru u filmu v roce 1948, kdy se objevila v malé roličce v historickém dramatu O ševci Matoušovi. Uplynuly čtyři roky a mladičká herečka se dostala do širokého povědomí svou rolí v komedii Dovolená s Andělem. Punc vycházející hvězdy ale získala až s pohádkou Pyšná princezna, kde nezapomenutelně ztvárnila Krasomilu, jíž oslnila miliony diváků. Vránová pro svou krásu byla ideální princeznou, není tak divu, že si ji zahrála i v další pohádce.

Řeč je o snímku Hrátky s čertem. Dnes již legendární pohádka s Josefem Bekem a Evou Klepáčovou v hlavních rolích patří ke svátečním klasikám. Starší generace pak jistě vědí, že princeznu Dišperandu ztvárnila právě Vránová, ty mladší by pak slavnou herečku takřka nepoznaly. A není se čemu divit. Vránová totiž ani zdaleka nevypadá jako v Pyšné princezně, s výrazným make-upem a parukou s ofinou se proměnila takřka k nepoznání.

Dišperandu měl hrát někdo jiný

Tvůrci si přitom původně pro roli Dišperandy vysnili někoho jiného. Nejprve totiž oslovili Janu Rybářovou, jejíž hvězda stoupala podobně jako ta Vránové. Mladičká herečka však měla problémy s alkoholem a údajně trpěla depresemi. Dost možná i proto roli Dišperandy odmítla. Nakonec skončila tragicky, v pouhých dvaceti letech podle ČSFD spáchala sebevraždu tím, že se nadýchala plynu.

Svým odmítnutím, které přišlo rok před smutnou událostí, tak Rybářová dala možnost zazářit Vránové. A ta si rolí Dišperandy jen upevnila svůj status rostoucí hvězdy. Od té doby ztvárnila desítky rolí, a to jak filmových, tak seriálových. Na velkém plátně se objevila naposledy v roce 2007 v komedii Vratné lahve. V televizi vydržela o něco déle, konkrétně do roku 2018, kdy si zahrála ve Specialistech.

Kariéru ukončila v tichosti

Nedlouho poté však definitivně ukončila svou bohatou kariéru, a to v naprosté tichosti. Alenka ukončila jevištní kariéru v mém Divadle Ungelt, kde byla první dámou po dvacet let,“ řekl pro Aha! majitel divadla a hereččin kamarád Milan Hein. Dnes si tak Vránová užívá zaslouženého důchodu a v létě oslavila krásných 90 let.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy