Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Princezna Diana by oslavila 60: Manželství s Charlesem bylo utrpení. Neber si ho, varovala ji kněžna

Novomanželský polibek.
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Královská rodina

Manželství princezny Diany (†36) a prince Charlese (72) se rovnalo jedné velké tragédii. Princ svou vyvolenou dohnal k slzám už před zásnubní recepcí. Bude to ještě horší, varovala ji před sňatkem s britským šlechticem kněžna Grace Kelly. A měla pravdu. Jak nakonec Diana, která by dnes oslavila 60. narozeniny, dopadla, víme všichni.

Princezna Diana trpěla ještě před svatbou

Že světem milovaná Lady Diana (†36) ve vztahu s následníkem trůnu, princem Charlesem (72), psychicky strádala, není žádným tajemstvím, nýbrž všeobecně známá realita. Ponižování a ignorace z manželovy strany nebyly pro Anglií milovanou princeznu výjimkou.

Velké drama, které mělo Dianu před svatbou varovat, nastalo už v den zásnubní recepce v Godsmiths Hall v Londýně. Ještě předtím, než samotná recepce začala, ji její budoucí manžel zpražil za šaty, které si pro tuto příežitost vybrala. Nelíbil se mu ani výrazný, pro princeznu nevhodný dekolt, ani černá barva, kterou královská rodina obléká zejména ve dny smutku.


Charlese si neber, varovala ji Grace Kelly

Diana působila po incidentu nesvá celý den. Ještě než je začali býskat fotografové, plakala. Jejího smutku si všimla i kněžna Grace Kelly (†52), další ze slavných žen, co se přivdaly do královské rodiny. Ta ji měla před svatbou s Charlesem varovat. "Bude to ještě horší," sdělila jí. Její děsivá slova se potvrdila.

Dianino manželství skončilo katastrofou. Princezna trpěla psychickými problémy a několikrát se měla i pokusit o sebevraždu. Ačkoli okolí chválilo její útlou postavu, hubla žalem a sužovaly ji poruchy příjmu potravy.

Po jedenácti letech manželství to už nevydržela. S princem žili odděleně, rozvod následoval roku 1996. O rok později už svět hlásil smutnou zprávu, milovaná princezna zemřela při autonehodě v Paříži, když ujížděla před paparazzi se svým partnerem Dodim Al-Fayedem.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy