Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Princezna Diana byla žena s velkým srdcem: Podívejte se na unikátní rodinné fotografie z jejího života

+ Dalších 9 fotografií
Byla neuvěřitelně krásná, laskavá a všichni ji milovali. Matka, manželka, veřejně činná osoba, ale také milenka a žena toužící po obyčejné lásce. Takový byla Lady Diana. Vlídná Britka dodnes zůstane princeznou srdcí mnohých z nás.

Davy žen po celém světě jí záviděly, protože zvenčí vypadal její příběh jako pohádka. Měla velkolepou královskou svatbu, dva zdravé syny, byla krásná a obdivovaná. Přesto nebyla šťastná.

Diana Frances Spencer se narodila 1. července 1961 v aristo­kratické rodině v Sandringhamu, kde se sourozenci vyrůstala na statku. Během školních let byla považována za podprůměrnou žákyni a ve studiích nijak nevynikala. Pracovala jako vychovatelka a chůva a nakonec se stala učitelkou v mateřské škole.

Britskou královskou rodinu znala Diana odmalička – s Charlesovými bratry si dokonce často hrávala. Následník trůnu se ale dvořil její starší sestře, která ho však nechtěla kvůli jeho velkým uším. Po Charlesově boku nakonec stanula Diana, která se musela podrobit celkem ponižujícímu gynekologickému vyšetření, které nařídila královna Alžběta II. Procedura měla zjistit, zda je mladá dívka stále pannou a jestli je schopna porodit potomka.

Velkolepá svatba se konala v červenci roku 1981 a všem bylo neustále předhazováno, jak si Charles vybral ženu „z lidu“, ačkoliv to nebyla zcela pravda. Královská rodina se tak snažila vylepšit svou image. Krátce po svatbě se Dianin život stal veřejným tajemstvím – byla sledována a fotografována na každém kroku a články o ní plnily titulní stránky časopisů a novin po celém světě.

Necelý rok po svatbě se královskému páru narodil syn William a zanedlouho poté i syn Harry. Zvenčí spokojenou rodinu ale trápily nevyjasněné vztahy – Charles stále miloval svou životní lásku, Camillu Parker-Bowles, s níž, ačkoliv byla také vdaná, Dianu podváděl. Dvojice se postupně odcizila, a i když se na veřejnosti oba snažili působit vyrovnaně, smutek v očích princezny byl znatelný. Dál ovšem plnila královské povinnosti a díky svému lidskému a prostému přístupu si získávala náklonnost obyčejných lidí. Nikoliv ovšem své tchyně, královny Alžběty.

Diana ve svazku trpěla. Prahla po lásce a nedostatek citu si vynahrazovala nákupy luxusních kousků oblečení. Útěchu nakonec hledala v náručí různých mužů z jejího okolí. Vztah královského páru se rozpadal čím dál tím víc a princeznu začaly trápit deprese, poruchy příjmu potravy, a dokonce se pokusila o sebevraždu. Nakonec se Diana a Charles po dlouhých útrapách v roce 1996 rozvedli. I tak Diana zůstala členkou královské rodiny.

Největší láskou princeznina života se kromě jejích synů stal kardiochirurg Hasnat Khan. Ten se ale po boku nonstop sledované ženy necítil dobře a jejich vztah se nakonec rozpadl. Poté Diana poznala miliardáře Dodiho al-Fayeda, s nímž tragicky zahynula při autonehodě v Paříži. Co bylo její příčinou, to se dosud neví. Spekulovalo se o tom, že Dianu nechala zavraždit královská rodina kvůli tomu, že s al-Fayedem čekala muslimské dítě. Jiná teorie tvrdila, že byli zabiti britskou tajnou službou. Ať to bylo tak, či onak, život to „královně lidských srdcí“ nevrátí.

Mohlo by vás zajímat

Další články