Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Princezna Diana by slavila narozeniny: Malá Charlotte jako by zesnulé babičce z oka vypadla

Princezna Diana by slavila narozeniny: Malá Charlotte jako by zesnulé babičce z oka vypadla
Zdroj: Profimedia.cz / archiv britské královské rodiny
+ Dalších 9 fotografií
galerie
Princezna Diana (†36) by dnes oslavila své 59. narozeniny. Život lidem milované ženy, která byla ztělesněním touhy po normálním bytí uprostřed královské rodiny, zmařila v srpnu roku 1997 tragická autonehoda. Příznivci britské královské rodiny si všimli, že princezna Charlotte (5), která svou babičku nikdy nepoznala, by jí dělala velkou radost - stejně jako ona je totiž rebelka a navíc jí je velmi podobná.

Ještě než se stala princeznou, narodila se Diana Spencer dne 1. července 1991 Johnovi a Frances Spencerovým. Vyrůstala se svými sourozenci v Park House na Sandringhamském statku, a to až do roku 1969, kdy se její rodiče rozvedli. Společně s bratrem a dvěma sestrami byla svěřena do péče otce. Ten se po smrti svého dědečka stal osmým hrabětem Spencerem, díky čemuž mohla Diana začít oficiálně používat titul lady.

Diana nikdy nevynikala v učení, studium jí příliš nešlo, naopak vynikala ve zpěvu a tanci. V dospělosti začala pracovat jako chůva a vychovatelka. Později se stala učitelkou v mateřské škole. V té době okouzlila i prince Charlese a svět si podmanila svou plachostí a nevinností. Charles ji proto požádal o ruku a královská svatba se konala 29. července 1981.

Královský pár na nic nečekal a Diana jen krátce po svatbě otěhotněla. 21. června 1982 přivedla na svět prince Williama a 15. září 1984 druhého syna, prince Harryho Mateřství byla velmi oddaná, ale v jejím manželství se začaly objevovat první velké problémy. Zvěsti o rozpadu manželství královského páru se potvrdily v prosinci roku 1992, když prasklo, že Charles a Diana žijí odděleně. Po dlouhém řízení byli rozvedeni až srpnu roku 1996.

Dodi Al-Fayed

Princezna Diana následně randila s Dodim Al-Fayedem. Její vztah s tímto mužem byl tehdy pro paparazzi velkým úlovkem a právě to stojí za její smrtí. Společně se svým partnerem se v Paříži snažila uniknout devíti fotografům, kteří ji pronásledovali. Údajně opilý řidič Henri Paul jel při útěku bulvárním novinářům rychlostí 95–110 km/h, čímž překročil povolenou rychlost. Automobil značky Mercedes narazil do zdi na pravé straně, odrazil se a čelně narazil do třináctého z pilířů, který podpíral střechu tunelu.

Dianina smrt byla provázena neobyčejně hlubokým a rozsáhlým smutkem celého světa. Pohřeb se konal 6. září 1997 ve Westminsterském opatství. Na její pohřeb přišly truchlit tři miliony lidí nejen z Londýna a poslední rozloučení sledovalo dvě a půl miliardy diváků ve 187 státech. Něco z ní na tomto světě ale přeci jen zbylo - její synové a čtyři nádherná vnoučata.

Princezna Charlotte

Příznivci královské rodiny si všímají, že čím víc princezna Charlotte roste, tím víc je podobná své zesnulé babičce Dianě. Obzvláště snímky z jejích pátých narozenin a zábavného dne s rodinou napovídají tomu, že jednoho dne bude Dianinou věrnou kopií.

Obzvláště úsměv malé Charlotte jako by byl úplně stejný, jaký měla Diana. Ani jedno z vnoučat nemělo příležitost svou babičku poznat, o jejím smutném osudu se ale jistě dozvědí, až přijde správný čas. Není pochyb o tom, že stejně jako byla princezna Diana skvělou matkou, byla by i vzornou babičkou. Charlotte ale i bez jejího vlivu roste v mladou svobodomyslnou dívku, která se nebojí chováním vybočovat od zbytku královské rodiny. Na podobu mezi zesnulou babičkou a vnučkou se podívejte v galerii.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy