Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Princezna Beatrice se konečně dočkala svatby: Utajeného obřadu se nezúčastnil otec

Zdroj: Instagram
+ Další 4 fotografie
královská svatba
Princezna Beatrice (31) se konečně dočkala své vysněné svatby. Ta se konala v pátek na statku Windsor. Za manžela si vzala italského obchodníka Edoarda Mapelliho Mozziho (37). Obřadu se ale kvůli pandemii účastnilo jen dvacet nejbližších lidí včetně královny Alžběty II. a její manžela prince Philipa. Princeznin den D byl pojat velmi tradiční formou.

Princezna Beatrice si se svým mužem Edoardem Mapellim Mozzim řekli své „ano“ v pátek v jedenáct dopoledne. Koronavirová pandemie však svatbu značně omezila a konala se tak jen v kruhu dvaceti lidí. Princezninu svatbu zhatila koronakrize již dříve, původně se totiž měla konat v květnu.

Mezi hosty nechyběla královna Alžběta II. a její manžel princ Philip. Ti ale kvůli možné nákaze z veselky odešli mezi prvními. Tajnou svatbu údajně své vnučce navrhla právě ona. Ta také informaci o soukromém obřadu sdělila veřejnosti.

Kauza Epstein

Na svatbě se očekávalo, že čestným hostem bude také nevěstin otec princ Andrew. Ten se ale neukázal, a to především kvůli spojení s kauzou týkající se pedofila Jeffreyho Epsteina.

Princezna si pro uzavření sňatku vybrala kapli Všech svatých na statku Windsor, kterou královna často navštěvuje. Za 235 let to tak byla první královská svatba za zavřenými dveřmi. Následně se uspořádal malý večírek v Royal Lodge.

Šaty po babičce

Svatba se nesla v duchu tradic, a tak si vnučka Alžběty II. oblékla její svatební šaty, které se poprvé objevily i na filmové premiéře před téměř 60 lety. Kromě toho královna svěřila nevěstě i svůj svatební diadém a diamantovou tiáru královny Marie z Tecku.

Prohlédněte si fotografie z královské svatby v naší galerii.

Související články

Další články