Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Princezna Arabela slaví 62: Už je ze mě dvojnásobná babička, směje se Jana Nagyová

Jana Nagyová nyní a před lety.
Zdroj: Profimedia.cz, archiv ČT
+ Dalších 7 fotografií
PŘÁNÍ
Herečka Jana Nagyová, kterou mají miliony diváků spjatou s pohádkovou Arabelou nebo se Smrtí stopařek, slaví 62 let. Je matkou tří dětí a dvojnásobnou babičkou, ale i tak trochu utrápenou dcerou, protože kvůli covidu nemůže za svou osmaosmdesátiletou maminkou. Co všechno řekla eXtra.cz?

Arabela promění dům v luxusní restauraci

Stále šarmantní představitelka Arabely má pro svůj narozeninový den velké plány.

„Oslava bude jen ve dvou, manžel a já. V Německu máme velký lockdown, takže z mých tří dětí by podle opatření mohlo přijít jen jedno a to nemá význam. Buď všechny, nebo žádné,“ řekla eXtra.cz pro generace diváků stále pohádková princezna Jana Nagyová (62).

„Uvidíme se spolu aspoň přes Skype, určitě se všechny ozvou. My s manželem jinak již máme plán. Všechno si doma vyzdobíme. Máme objednané skvělé jídlo z místní restaurace, k tomu je připravené dobré vínko. Hodíme se do gala a uděláme si sváteční večeři ve dvou. A na rozdíl od restaurace to má tu výhodu, že na nás nikdo třetí nebude zírat, bude to intimnější,“ směje se bývalá herečka, která hereckou profesi už před pár desítkami let pověsila na hřebík.

Stesk po izolované mamince

„Jsem babičkou. Od syna, který žije na Novém Zélandě, mám třináctiletého vnuka, a od nejstarší Jany, která pobývá ve Vídni, zase pětiletou vnučku. Nejmladší dcera Sophia bude mít letos dvacet,“ pochlubila se paní Jana, která nosí manželovo příjmení Pulm.

„Je dost smutné, že nemohu vidět ani vnoučata, ale ani svoji mámu. To mě nejvíc bolí. Loni měla maminka 88 roků, ani jsem ji nemohla navštívit. A ani před Vánoci jsem za ní kvůli lockdownu nesměla. Žije v domově seniorů, zavřeli je do pokojů, nemohou ven ani do jídelny. Jsou totálně izolovaní,“ trápí ji.

„Teď mám letenku na březen, už to konečně musí vyjít. Moc se mi po ní stýská. Byl by to pro mě nejkrásnější dárek, kdybych se konečně mohla vidět se svou mámou a kdybychom si spolu mohly dát do nosu, dobrou slovenskou pálenku,“ zasnila se.

Jana Nagyová: Z Arabely nás zbyla jen hrstka

I když už dávno nehraje, na sociálních sítích se jí fanoušci stále ozývají. „Píšou mi a jsou velice slušní. Ti primitivní, kteří si na ostatních vylévají zlobu a závist, ke mně naštěstí nechodí,“ má radost Nagyová.

O seriálu Arabela se jinak ochotné Janě po letech, kdy dala stovky rozhovorů, povídat příliš nechce.

„Už je to ohraná pohádka. Bylo to před čtyřiceti lety. Sám víte, že z mých kolegů už jich žije jen hrstka. Dodnes jsem jako s jedinou v kontaktu s Dádou Patrasovou. Než zemřel režisér Václav Vorlíček, tak jsme se občas s kolegy setkávali na dětských festivalech, ale od té doby se ten kolektiv jaksi rozpadl,“ vysvětluje svůj postoj.

Odpočinek

A čím tráví svůj volný čas? „Na Vánoce jsme si darovali nové knížky, tak hodně čtu a pouštím si hudbu. Každý den chodíme ven do přírody. Lockdown mi kromě nemožnosti navštívit své blízké vlastně ani tolik nevadí,“ dodala příjemná paní Jana, jejíž tvář (hlas postavě Arabely propůjčila Libuška Šafránková) provázela dětstvím snad každého z nás.

Související články

Další články