Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Princezna Angelína z pohádky S čerty nejsou žerty: Hodně pikantní historka s Jiřím Bartoškou

+ Dalších 11 fotografií
ODHALENÍ
Bývaly doby, kdy byl herec Jiří Bartoška (72) největším mužským idolem v československých luzích a hájích. A právě tehdy mělo podle jeho kolegyně, herečky Dany Bartůňkové (62), která už navždy bude princeznou Angelínou z pohádky S čerty nejsou žerty, dojít k situaci, na kterou nezapomene do konce života!

Jiří Bartoška je už léta váženým ředitelem mezinárodního filmového festivalu. I bílé skráně a plnovous mu dodávají na serióznosti. Kdysi byl ale také rozpustilý a podle představitelky potvory z nesmrtelné pohádky dělal věci, za které by ho dnes možná vyobcovali z herecké branže.

Pod peřinou

„Do kolegy jsem se nikdy nezamilovala, protože při natáčení ti kluci hrozně blbnou. Točila jsem třeba film s Jirkou Bartoškou, v éře, kdy do něj byly všechny zamilované. Myslím, že to dělal Jirka Adamec a jmenovalo se to asi Den pro mou lásku nebo podobně jako film s Vančurovou a Harapesem,“ vypráví Dana Bartůňková, kterou známe jako zlou Angelínu z pohádky S čerty nejsou žerty

„Jirka hrál fotografa navrženého na Nobelovu cenu za to, že fotil genocidu ve Vietnamu. Scéna byla v posteli, já byla v negližé, on do půl těla a ukazuje mi fotku, která je navržena na cenu. Měla jsem na to říct, že je to strašný. Kamera, akce, jedem! A on mně jel pod tou dekou rukou,“ překvapila v rozhovoru pro pořad Extra Host herečka a předvedla, jak procítěně kvůli Bartoškovým dotykům scénu zahrála.

„Na pokyn režiséra jsem měla ubrat. Nemůžete říct: ‚Pane režisére, on mi šahá pod košilku, mezi nohy!‘ Prosila jsem ho, ať toho nechá, že se musím soustředit. Zase akce a zase ruka šmátralka. To mi udělal asi třikrát. Jirka byl ještě taková mrcha, že tvrdil, že nic nedělá, že se mě ani nedotkl,“ dodala se smíchem a láskou o filmovém parťákovi.

Pátrání

Redakce eXtra.cz spolu s herečkou po záběrech důkladně pátrala, nakonec se ukázalo, že bezedná studnice historek Dana Bartůňková si spletla natáčení. S Jiřím Bartoškou hrála hned několikrát. V tomto případě ale nešlo o seriál Tak se ptám a díl Příliš mladí na lásku, jak původně myslela, scéna se patrně objevila v socialistickém seriálu Moje srdcová sedma (1984), v němž hraje Yvonu a „Barťák“ jejího přítele. Poválečnou seriálovou kroniku odehrávající se mezi lety 1945 až 1968 ale v současnosti není možné nikde legálně ani nelegálně zhlédnout, takže nelze ověřit, zda se v něm scéna opravdu vyskytuje.

Podle Dany Bartůňkové každopádně ze strany dívkami oblíbeného herce nešlo o milostné námluvy, jako spíš o specifický druh humoru.

Další zajímavosti z rozhovoru (video nahoře) si přečtěte zde

Související články

Další články