Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Princezna Angelína o natáčení S čerty nejsou žerty: Byla jsem sprostá před režisérem, to pomohlo

+ Dalších 7 fotografií
Herečka Dana Bartůňková (62) už samozřejmě pětatřicet let od natáčení jedné z nejlepších českých pohádek S čerty nejsou žerty krásnou princeznu Angelínu dávno nepřipomíná. Není tedy divu, že nejnovější generaci malých diváků setkání s ní šokuje. Co jsou schopní na její adresu pronášet? A jak se vůbec natáčelo? Podívejte se ve videu na rozhovor pro pořad Extra Host.

Herečka přišla, otevřela ústa a pětadvacet minut je nezavřela. Dana Bartůňková je neuvěřitelnou studnicí historek a miluje, když je může vyprávět. Jen je těžké s ní udržet tempo, mluví tempem samopalu bez výměny zásobníku. A i před televizními kamerami povídá tak otevřeně, jako by snad přišla na pokec s nejlepší kamarádkou.

Moderátorce Evě Decastelo (41) například prozradila, že se k roli dostala zázrakem.

„Když jsem přišla do hostivařských ateliérů, kde se konkurs na Angelínu konal, šla jsem si popovídat za maskéry, které jsem už dobře znala. Když jsem tam viděla kolegyně (Zlata Adamovská, Dagmar Patrasová, Ivana Andrlová – pozn. red.), bylo mi to jasné. Říkalo se, že je to už předem vybrané, myslela jsem si, že jdu jen do počtu. Měla jsem džíny a vyžvejkaný svetr, ostatní byly na šteklích a vytuněné. Ještě jim dávali paruky a líčili je. Čekala jsem asi hodinu, dvě. Jak jsem šla před komisi přes kamery, zakopla jsem o kabel. Zařvala jsem: ‚Do pele!‘ V tu chvíli se ozvalo: ‚To je ona!‘. Byl tam režisér Hynek Bočan,“ vypráví žena, které titul pohádkové princezny už nikdy nikdo neodpáře.

Alkohol

„Nebožtíček Mirek Dlouhý se řehtal, nahodil těch pár vět a za pár týdnů mi zavolali, že jsem to vyhrála. Nevěřila jsem tomu. Vždyť tam byla Dáda Patrasová Dozvěděla jsem se, že pan režisér řekl: ‚Tohle je ta mrcha. Tu chci!‘“ prozradila nám roztomile upovídaná umělkyně.

„Bylo to jedno z nejkrásnějších natáčení. Byla pohoda, natáčelo se přes prázdniny. Večer se dělal oheň. Byli jsme mladí a vyjukaní a poslouchali Kemra, Preisse a Nárožného. Vyprávěli historky. Poslouchat Kemra, to byl zázrak. Preiss je prezentovaný jako seriózní intelektuál. No to vůbec! Vyprávěl tam vtipy, s ním byla taková sranda! Lidé jsou jiní, když jsou uvolnění. Popíjeli jsme vínko, v deset ale produkční chtěl, aby princezny šly spát, abychom nebyly oteklé. Okruhem jsme se vrátily a chlastaly s nimi do tří do rána,“ přiznala po letech.

„Pohádka je úspěšná proto, že herci byli uvolnění a spontánní. Hynek Bočan nebyl z těch, co řekne, že se musí přesně dodržovat scénář. Tak kluci začali. Preiss nebo Nárožný s vojenskou přehlídkou to ‚Já přijdu‘. Přidávali si toho hodně a Bočan to tam všechno nechal. Spontánnost filmu dala to, že je to nejoblíbenější pohádka. V Americe se to dostalo do banky, kam se dávají nejhezčí pohádky světa,“ doplnila Bartůňková, která ve videu vypráví i to, jakého se dočkala ponížení od dítěte, které pohádkovou Angelínu v starší dámě už nepoznalo, a tak bylo znechucené.

Proč herečka o Ondřeji Vetchém v pohádce mluví jako o jelimanovi? Zamilovala se na place do někoho? Co jí podle ní při natáčení jiného filmu dělal Jiří Bartoška pod dekou? Co dnes dělá a jak je možné, že je v současnosti absolutně nejhranějším divadelním autorem v republice?

Další díl pořadu Extra Host přineseme v neděli 29. prosince 2019.

Předchozí díly

Pusťte si i další již uveřejněné díly pořadu Extra Host:

Související články

Další články

Nejnovější kauzy