Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Princezna a půl království očima sedláka Honzy: Největší problém byl s koněm, vzpomíná Ruml

Netradiční pohádka Princezna a půl království měla premiéru na Štědrý večer 2019. Matouš Ruml si tu zahrál Honzu, který sice zabije draka, ale princezně se zas tak nelíbí.
Zdroj: Se souhlasem ČT / David Raub
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
pohádka

Pohádka z roku 2019 je zpět na televizních obrazovkách. Princezna a půl království se dočkala velmi dobrého hodnocení a stává se již součástí vánočního programu. Co provázelo natáčení filmu Karla Janáka s Matoušem Rumlem a Evou Josefíkovou v hlavních rolích? Pro eXtra.cz to prozradil právě Ruml.

Pohádka Princezna a půl království se dočkala kladného přijetí u diváků. Na ČSFD dokonce získala krásných 64 %. "Zdaleka ne tak toxické, jak bývalo v posledních letech zvykem. Má to vcelku fajn výchozí námět i pár vtipných nápadů, které se nejčastěji motají kolem podivného království krále Egona," píše uživatel J*A*S*M.

"Po dlouhé době pohádka, u které jsem se bavila, která nastavovala zrcadlo a měla pointu," dodává divačka s přezdívkou Troufalka. Jednu z hlavních rolí má i sympatický herec Matouš Ruml, kterého diváci mohou znát z nekonečného seriálu Ulice nebo z legendárního sitcomu Comeback.

Typický sedlák

"Co se týče natáčení, pohádky mám hrozně rád. Je to taková fantazie a tu já miluju. Rád si vymýšlím příběhy a hraju si na rytíře. Kdykoli je součástí pohádky šermování nebo jízda na koni, já si to vždy vyloženě užívám. Zároveň to jsou romantické příběhy, to mám rád a vždy se na to těším," prozradil Ruml před časem v rozhovoru pro eXtra.cz.

Matouš hraje postavu Honzy, který je sice typickým sedlákem a tak trochu buranem, ale jako jediný se nebojí utkat s drakem. Největším problémem Honzy nebude porazit draka, ale naučit se slušnému chování a etiketě, která je nezbytná pro někoho, kdo chce vládnout celému království.

"Nikdy nepohrdnu nabídkou na pohádku, protože to je zkrátka radost. Co se týká náročnosti, myslím, že to mají těžší princezny než princové. Náročné to je ve chvíli, kdy jsou například scény s koňmi nebo šermem. Je to hlavně časově náročné. My jsme Princeznu a půl království točili na Moravě, takže to pro mě osobně bylo náročné na dojíždění, ale stojí to za to," prozradil Ruml.

"V tomhle případě byl problém s koněm, protože komparz hučel a volal a ten kůň z toho byl nervózní. Takže jsme museli komparz utišit, a než jsem na něj nasedl, muselo se to připravit a upravit celé dění vlastně kvůli koni. V jednom místě při přeskakování z koně na koně mě samozřejmě zastupoval kaskadér. To já bych nedal, to bych spadl pod koně a pod kočár, na to jsou profíci," popsal náročné momenty natáčení Matouš Ruml.

Ruml během rozhovoru zavzpomínal i na spoustu vtipných situací z natáčení. "Humorná pro mě byla situace, kdy my to točili v létě a ještě jsme netrénovali StarDance, a já se tam potkal s Markem Ebenem. Měli jsme tam scény, kdy mě Marek jako učitel etikety učí tancovat, takže to bylo pro mě velmi vtipné. S Markem Ebenem jako taneční pár ještě s tím, že půjdu do StarDance, to se mi v duchu koutky zvedaly," dodal.

O čem pohádka je

Honza zabije draka a získá princeznu a půl království. A tam, kde jiné pohádky končí, naše začíná. Princezně se totiž obyčejný Honza (Matouš Ruml) nelíbí, stejně tak jejím královským rodičům. Neumí se totiž chovat, jeho způsoby vzbuzují všeobecné pohoršení, a to není nic proti tomu, když se na zámku objeví jeho rodiče. Princezna (Eva Josefíková) si zoufá, král s královnou také, jenže královský slib je královský slib.

Na scénu přichází bývalý princeznin nápadník, panovník sousedního království sobecký král Egon (Jakub Prachař), který princeznu nechal napospas drakovi. Ta se nechá obelstít jeho výmluvami a odpustí mu. Honza má princeznu upřímně rád, a když pochopí, jak je z celé situace nešťastná, svatbu zruší a vrátí se do rodné chalupy.

Film si můžete připomenout dnes odpoledne na ČT1.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy