Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Princezna a půl království: Co jste o kladně hodnocené pohádce možná nevěděli

Princezna a půl království: Náročné scény točili kaskadéři
Zdroj: Se souhlasem České televize
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
film

Vánoční pohádka z roku 2019 Princezna a půl království se dočkala velmi dobrého hodnocení u kritiků a také u široké veřejnosti a sklidila značný úspěch. Velkou zásluhu na tom jistě mají kvalitní herecké výkony a také zvučná jména jako Matouš Ruml (35), Eva Josefíková (30), Jakub Prachař (37) nebo nestárnoucí legenda Marek Eben (63). Co provázelo její natáčení? To eXtra.cz prozradil právě Ruml.


Jedna z novějších pohádek, která slaví úspěch nejenom u veřejnosti, je Princezna a půl království. V poslední době bývají diváci k nově natočeným zejména vánočním pohádkám velmi skeptičtí a kritičtí. To ale není případ Princezny a půl království, kterou režíroval Karel Janák a jež se dočkala příznivých ohlasů.

Jednu z hlavních rolí má i sympatický herec Matouš Ruml, kterého diváci mohou znát z nekonečného seriálu Ulice nebo z legendárního sitcomu Comeback.

Rád si hraju na rytíře, říká Ruml

"Já pořád upřednostňuji ten kontakt s divákem. Divadlo mi je asi nejbližší, protože tam ten příběh hrajete v kuse a máte živé reakce lidí. Co se týče natáčení, pohádky mám hrozně rád. Je to taková fantazie a tu já miluju. Rád si vymýšlím příběhy a hraju si na rytíře. Kdykoli je součástí pohádky šermování nebo jízda na koni, já si to vždy vyloženě užívám. Zároveň to jsou romantické příběhy, to mám rád a vždy se na to těším," prozradil oblíbený herec Matouš Ruml před časem v rozhovoru pro eXtra.cz.

Matouš hraje postavu Honzy, který je sice typickým sedlákem a tak trošku buránkem, ale jako jediný se nebojí utkat se s drakem. Největším problémem Honzy nebude porazit draka, ale naučit se slušnému chování a etiketě, která je nezbytná pro někoho, kdo chce vládnout celému království.

Ruml potřeboval kaskadéra 

"Nikdy nepohrdnu nabídkou na pohádku, protože to je zkrátka radost. Co se týká náročnosti, myslím, že to mají těžší princezny než princové. Náročné to je ve chvíli, kdy jsou například scény s koňmi nebo šermem. Je to hlavně časově náročné. My jsme Princeznu a půl království točili na Moravě, takže to pro mě osobně bylo náročné na dojíždění, ale stojí to za to.

V tomhle případě byl problém s koněm, protože komparz hučel a vyvolával a ten kůň z toho byl nervózní. Takže jsme museli komparz utišit, a než jsem na něj nasedl, muselo se to připravit a upravit celé dění vlastně kvůli koni. V jednom místě při přeskakování z koně na koně mě samozřejmě zastupoval kaskadér. To já bych nedal, to bych spadl pod koně a pod kočár, na to jsou profíci," popsal náročné momenty natáčení Matouš Ruml.


Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy