Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Prince Harryho si urážená rodina vychutná: Čeká ho ledové přijetí a domácí vězení

Korunovace Karla III.: Princ Harry bude mít domácí vězení
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
korunovace

Harryho návštěva na londýnské korunovaci jeho otce Karla III. v sobotu 6. května bude první příležitostí, kdy se druhorozený syn panovníka poprvé po Megxitu veřejně ukáže po boku královských příbuzných, o kterých se nepěkně vyjadřoval v seriálu na Netflixu. A také po kontroverzních knižních pamětech s názvem Spare. Diskuze vyvolává zejména jeho možné setkání se znesvářeným bratrem Williamem, píše britský list Mirror. Harry bude zřejmě také muset v Londýně žít v „domácím vězení“. Byla mu totiž odepřena nepřetržitá policejní ochrana při královské korunovaci.

Jasné už také je, kde se Harry při své návštěvě rodné země ubytuje – pravděpodobně půjde o Frogmore Cottage ve Windsoru. Stavba byla darem zesnulé královny Alžběty II. Harrymu a Meghan po jejich svatbě v roce 2018. Manželé se v ní po rozsáhlé rekonstrukci zabydleli, píše Mirror. Po pouhých šesti měsících však učinili šokující rozhodnutí rezignovat na své funkce v královské rodině a začít nový život v americké Kalifornii.

Nejprve si Frogmore Cottage ponechali, ale poté, co vilu využili jen při několika příležitostech na začátku letošního roku, je členové rodiny údajně požádali, aby odešli. Pokud Harry Frogmore Cottage za několik týdnů skutečně využije, bude bydlet jen 700 metrů od svého odcizeného bratra, prince Williama, který žije v Adelaide Cottage v areálu Windsorského panství. Navzdory geografické blízkosti obou bratrů se však prý žádné společné setkání konat nebude.

Camilla touží po trůnu

Na adresu Williama bylo v knize Spare Harrym vzneseno několik obvinění, včetně toho, že svého mladšího bratra napadl během hádky a posléze byl označen za jeho „úhlavního nepřítele“. Podle deníku The Telegraph se William stále cítí zrazen informacemi, které se v Harryho knize objevily.

Podle informací listu The Sun si král Karel III. s Harrym „upřímně promluvil“, aby si vyjasnili vztahy – o jeho sporu s Williamem se ale údajně nemluvilo. Není to však jen vlastní bratr, komu bude muset Harry po kritice ze své strany čelit. Jednou z osob je i královna Camilla, jež bude korunována po boku svého manžela, která se od Harryho dočkala ostré kritiky.

V knize Spare Harry otevřeně říká, že často uvažoval nad tím, zda se Camilla nestane jeho „zlou macechou“ a tvrdí o ní, že by lidem házela klacky pod nohy, jen aby mohla usednout na trůn. Camilla si dokonce měla z Harryho ložnice udělala šatnu. Navíc bude muset čelit také švagrové Kate – princ totiž v memoárech otevřeně popisuje neshody, které měla s jeho ženou Meghan.

Ochranka pro Harryho? Jedině za své

Kvůli tomu, že královská rodina nepovolila Harrymu nepřetržitou policejní ochranu během slavnostní korunovace, je dost možné, že bude nucen být během svátečního víkendu zavřený ve Frogmore Cottage na hradě Windsor. Opouštět budovu bude moci pouze kvůli účasti na korunovačních akcích s ostatními členy královské rodiny.

Při účasti na akcích s královskou rodinou během korunovačního víkendu pak bude chráněn stejně jako zbytek příbuzenstva – stejně jako když se v létě vracel na sedmdesátileté platinové jubileum zesnulé královny a v září na pohřeb Jejího Veličenstva. Pokud se však bude účastnit jakýchkoli společenských aktivit mimo hlavní události, bude si muset zajistit vlastní ochranku financovanou ze svých soukromých zdrojů.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy