Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Princ William zuří: Chování Harryho a Meghan je přes čáru

Zdroj: profimedia
Královská rodina
Minulý týden oznámil Buckinghamský palác, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu odcházejí z královské rodiny a tím se zbavují všech povinností, které s tím souvisejí. Podle blízkých zdrojů rodiny jsou všichni zarmoucení a jejich chování shledávají jako neuctivé. Zvlášť se svým starším bratrem Williamem má Harry podle všeho vztah na bodu mrazu.

Je to už téměř rok, co byl princ Harry (36) s Meghan (39), která je nyní podruhé těhotná, v tzv. přechodném období. Poté, co se před rokem odstěhovali z Velké Británie do Kanady a nakonec do Kalifornie, se rozhodli, že opustí královskou rodinu a zbaví se tak povinností. „Vévoda a vévodkyně ze Sussexu potvrdili Jejímu Veličenstvu královně, že se nevrátí k plnění pracovních povinností královské rodiny. Jakkoliv jsou všichni zarmouceni jejich rozhodnutím, vévoda a vévodkyně zůstávají milovanými členy rodiny,” znělo v oficiálním prohlášení Buckinghamského paláce.

Všichni jsou zdrcení

Oznámení sice působí neutrálním dojmem, podle odborníka na královskou rodinu Phila Dumpiera je ale královna velmi zdrcená a zklamaná, protože se přeci jen jedná o jejího vnuka. „Královna má Harryho velmi ráda. Tvrdí sice, že Meghan a Harry jsou milovanými členy rodiny, ale ve skutečnosti bude velmi zdrcená a přát si, aby se Megxit nikdy nestal,“ citoval deník The Sun Dumpiera. Označení Megxit si Dumpier vypůjčil od slova brexit, což znamená odchod Velké Británie z Evropské unie.

Nejen královna, ale také Harryho starší bratr princ William nesouhlasí s tím, co pár udělal. Podle nedělníku Sunday Times uvedly Williamovy blízké zdroje, že: „…je velmi rozrušený tím, co se stalo, a shledává chování Harryho a Meghan urážlivé a neuctivé“. Stejný názor zastává i Dumpier, podle něhož je celá situace necitlivá. Harry s Meghan dali zřeknutím se oficiálních povinností coby členů královské rodiny celému světu najevo, že upřednostňují osobní svobodu a také nezávislost na veřejných financích. I z toho důvodu se rozhodli odstěhovat nejdříve do Kanady a posléze do Kalifornie, kde nyní žijí společně se synem Archiem. Podle zahraničních webů se ale tímto krokem zcela postavili zády k Británii a jejím obyvatelům.

Nekončící konflikt

Vztah bratrů Harryho a Williama je podle dostupných informací na bodu mrazu. Vévodovi z Cambridge se nelíbilo chování Harryho a Meghan a způsob, jakým pár celou situaci oznámil královně. Tohle všechno zapříčinilo údajný nejhorší sourozenecký konflikt od dob neshod mezi Jiřím VI. a jeho bratrem Eduardem VIII., který se udál v první polovině dvacátého století. Tehdy Eduard VIII. abdikoval a přenechal korunu svému bratrovi, protože se zamiloval do dvakrát rozvedené Američanky Wallis Simpson.

Související články

Další články