Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Princ William slaví 38: Přes královské povinnosti je vzorným otcem, dětem sám měnil i pleny

Princ William slaví 38: Přes královské povinnosti je vzorným otcem, dětem sám měnil i pleny
Zdroj: Oficiální zdroj Buckinghamský palác
+ Dalších 10 fotografií
táta
Jeho královská Výsost princ William z Walesu dnes oslavuje své 38. narozeniny. Někteří Britové si ho dodnes pamatují jako malého chlapečka ovinutého okolo maminky princezny Diany (†36), William je ale dnes už dávno dospělý a po vzoru své zesnulé matky se o své děti poctivě a s láskou stará. I přes královské povinnosti jim věnuje spoustu času a nevyhýbal se ani povinnostem, mezi které patří například přebalování.

Princ William si dobře uvědomuje, že být dobrým otcem, který své děti zvládne vychovat i při plnění královských povinností, je velmi náročné. Ve své zesnulé mamince princezně Dianě měl ale skvělý vzor, byla to koneckonců právě ona, kdo ho a Harryho učil, že bohatství, ve kterém žijí, si musí vážit a mají pomáhat lidem, kteří se tak dobře nemají.

princ William

princ William

Jeho královská Výsost princ William Arthur Philip Louis, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu a baron z Carrickfergusu se narodil 21. června 1982. Je prvorozeným synem prince Charlese a jeho první ženy, zesnulé princezny Diany. Jde o druhého dědice v pořadí na britský trůn a trůny některých členských států Commonwealthu. Od roku 2011 je ženatý s vévodkyní Kate Middleton, s níž má tři děti - prince George, princeznu Charlotte a prince Louise.

William a Kate Middleton jsou jako rodiče obdivováni právě proto, že své děti nesvěřili do rukou chův a o jejich výchovu se starají především oni sami. Šestiletý George, pětiletá Charlotte a dvouletý Louis si svých rodičů užívají dosytosti.

Podle zdroje magazínu Fabulous se princ William nikdy neštítil ani vyměňování plenek, které pro muže bývá složitou disciplínou. V rukávu má navíc triky, kterými svým dětem pomáhá řešit běžné problémy, jakými je například nespavost.

Vzorný táta William

Malý princ George má už odmalička potíže s usínáním a spánek má velmi lehký. William se proto naučil pouštět vodu v umyvadle. Zvuk tekoucí vody malého prince odreaguje a uspí. Vyhovuje to navíc i jeho mladší sestře Charlotte, která po puštění vody usne během chviličky.

Kromě toho, že umí své děti uspat, je princ William s radostí vozí i do školy. Po cestě si s nimi zpívá písně z rádia nebo testuje jejich školní znalosti. Ačkoliv se původně rodičovství bál, podle zdroje z paláce si ho nyní užívá. Dětem chce hlavně dopřát život v prostředí plném lásky.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy