Následník britského trůnu princ William (31) předvedl, že jde v matčiných stopách, a poprvé v životě byl přítomen operaci, stejně jako to před sedmnácti lety udělala princezna Diana.

Oděný do lékařského úboru se zájmem pozoroval rekonstrukci prsu a odstranění rakovinového nádoru v močovém měchýři v nemocnici Royal Marsden v západním Londýně.

Jeho návštěva nápadně připomínala návštěvu princezny Diany v Harefield Hospital v Middlesexu v roce 1996, kde byla přítomna u operace srdce malého chlapce z Kamerunu.

Když šťastný otec malého George přihlížel rekonstrukci prsu, byl doslova unešen. „To je úžasné. Neuvěřitelné. Je to docela velký chirurgický zákrok, že?“ obdivoval práci lékařů.

Během své návštěvy se William rovněž dozvěděl o nejnovější technologii radioterapie CyberKnife – jde o roboticky řízený ozařovací přístroj, umožňující takzvanou stereotaktickou radiochirurgii, což je aplikace velmi vysokých dávek záření do velmi malých objemů v těle. Jedná se o neinvazivní alternativu chirurgického zákroku u některých zhoubných i nezhoubných ložisek v oblastech celého těla.