Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Princ William reagoval na skandální rozhovor: Nejsme rasisti, s Harrym si promluvím

Princ William reagoval na skandální rozhovor: Nejsme rasisti, s Harrym si promluvím
Zdroj: profimedia
Skandál
Veřejnost se již dočkala prvního vyjádření prince Williama (38) ke skandálnímu rozhovoru Oprah Winfrey (67) s jeho bratrem, princem Harrym (36), a vévodkyní Meghan (39). Respondenti v něm mimo jiného nařkli královskou rodinu z rasismu.

Strohé vyjádření poskytl princ William Inzamamu Rashidovi, novináři ze stanice Sky News. Princ se se svou manželkou, vévodkyní Kate (39), vydal v rámci plnění královských povinností na návštěvu školy v londýnském Stratfordu. Bylo to poprvé, co se pár objevil na veřejnosti od masivně sledovaného rozhovoru s Harrym a Meghan (39) na CBS.

Rashid se nejprve Williama zeptal, jestli už mluvil se svým bratrem. „Ještě ne, ale budu,“ odpověděl William. Na následnou otázku, zda je královská rodina rasistická, princ odvětil: „Rozhodně nejsme rasistická rodina.“

Alžběta II.: Rodina to vyřeší v soukromí

Rozhovor prince Harryho a vévodkyně Meghan s Oprah Winfrey se vysílal na televizi CBS v noci z neděle na pondělí. Pár, který se vzdává své role v královské rodině a chce začít pracovat, aby se stal finančně nezávislým, sdělil moderátorce, že v době, kdy Meghan čekala syna Archieho (1), se někdo z rodiny zajímal o to, jestli dítě nebude moc tmavé a že by kvůli tomu nemuselo dostat královský titul. Vévodkyně se s Winfrey také podělila o vzpomínku na to, jak v pátém měsíci těhotenství měla sebevražedné tendence a nedovolala se žádné pomoci. Harryho otec, princ Charles (72), se zatím vyjádření k ožehavému tématu na veřejnosti vyhnul. Princ William tedy poskytl první osobní vyjádření někoho z královské rodiny.

Buckinghamský palác rozhovor nenechal bez odezvy. Od královské rodiny zaznělo podle britské deníku The Mirror oficiální vyjádření. „Celá rodina je smutná, když už ví, jak byly pro Harryho a Meghan poslední roky náročné. Budou se řešit vyřčené problémy s rasou, a ačkoliv se některé vzpomínky liší, vše se vší vážností vyřeší rodina, a to v soukromí. Harry, Meghan a Archie budou navždy milovaní členové rodiny,“ zní od královny Alžběty II. (94). Zaměstnanci paláce mají přísný zákaz vyjadřovat se do médií o Harrym a Meghan.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy