Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Princ William objal ženu, která ztratila muže ve smrtícím požáru Grenfell Tower! Dojemné gesto dojalo svět!

+ Dalších 9 fotografií
Nejen Londýn, ale celou Británii hluboce zasáhl tragický požár obytného domu Grenfell Tower. Ani obyvatelům, kterým se z ohnivého pekla podařilo uprchnout, není do smíchu. Přišli totiž o všechno, včetně střechy nad hlavou. Někteří z nich pak i o své příbuzné. Mezi takovými je i Fatima Jafari (78), jejíž manžel se stále pohřešuje.

Fatimin manžel Ali Yawra Jafari (82) zůstal zaklíněn ve výtahu, když se snažil prchnout z 11. patra. Od té doby ho nikdo neviděl. Fatima i její dcera Maria jsou na pokraji zhroucení. Společně se totiž v osudnou noc vyšly podívat na chodbu, kam se plameny rozšířily, zatímco Ali zůstal spát v bytě. Nyní si ženy vyčítají, že muže neprobudily. Ven se podařilo dostat i Fatimině další dceři Nadie. Alimu však nikoliv. „Fatima je neutišitelná. Nepřestává plakat,“ svěřil se deníku The Sun příbuzný.

Právě Fatimu princ William osobně utěšoval při návštěvě Downing Street, kam se společně s královnou vydal navštívit oběti požáru. Princ uplakanou ženu bez váhání objal, aby ji utěšil. To je gesto, které je proti protokolu. Pro člena královské rodiny je totiž objímání na veřejnosti naprosto nepřípustné.

William na nějaká pravidla v daný okamžik ovšem evidentně zcela kašlal a stejně jako jeho matka Diana dokázal světu, že je především člověk a až poté šlechtic. Právě s Dianou ho nyní svět srovnává, ta byla známá tím, že ji na škrobená pravidla také moc neužilo a s objímáním také neváhala.

Princovo gesto je také dáváno do kontrastu s chování premiérky Teresy May, která si od celé události držela odstup. Lidé ji za to kritizovali a dokonce vyrazili do ulic na protest.

Dojemné gesto dojalo celý svět a především pak ženu samotnou. „Já jsem nikdo, ale královna a budoucí král této země se za mnou přišli podívat. Opravdu se starají,“ svěřila se Fatima Sunu. Po ničivém požáru stále zůstávají stovky pohřešovaných. Policie předpokládá, že jsou všichni po smrti, zatím však potvrdila 58 obětí.

Mohlo by vás zajímat

Další články