Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Josef Zíma slaví 88 let: Prince Radovana z Princezny se zlatou hvězdou trápí koronavirus

Josef Zíma v letech 1959 a 2019.
Zdroj: archiv ČT, Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
VÝROČÍ
Legendární princ Radovan z pohádky Princezna se zlatou hvězdou, zpěvák a hlas nesmrtelného Ivánka z Mrazíka Josef Zíma se dožívá úctyhodných 88 let. Jak se tomuto králi dechovky, který má sice velké potíže s nohama, ale hlas stále pevný jak skála, v současnosti daří?

Oslava

„Děkuju za přání. Narozeniny jsem prožil tak, že jsem byl ve špitále na kontrole. Jinak v této době kvůli koronaviru vůbec nevycházím z domu. V neděli se u mě stavily vnučky s dětmi, tak jsme chvilku poseděli, ale na žádné velké slavení to není. Alkohol nepiju a cigarety nekouřím,“ řekl eXtra.cz stále činorodý umělec.

Zvlášť pro člověka, jako je on, je momentální pandemie velkým problémem. Když mu před osmi lety zemřela milovaná manželka Eva Klepáčová (†79), tvrdil, že nebýt práce, velmi brzy ji asi následoval. Současný nedostatek příležitostí pro setkávání s obdivovateli ho proto ubíjí.

Čtěte také: Tajemství pohádky Princezna se zlatou hvězdou: Jak to bylo s polibkem?

Strádání

„Je to vyloženě utrpení. Snažím se doma stále vymýšlet nějakou práci, ale nic se mi nedaří, protože mi publikum zkrátka velmi chybí. Znamená pro mě život. Bez něj by pro mě nemělo žití moc velký smysl. Naštěstí mám čtyři pravnoučata, takže mám stále pro co tu být. Rodina je primová. Ale příliš dlouho je zase nevydržím, mají moc energie. A taky co by ony dělaly se starým dědkem,“ přiznal nám lehce zvesela Josef Zíma

Čtěte také: Radovan z Princezny se zlatou hvězdou zbyl z pohádky téměř sám

Pomoc

Ten bydlí u pražské obory Hvězda, od doby začátku koronavirové krize raději nechodí ani na nákupy.

Ale nestrádá.

„Bydlím s dcerou a se zetěm, ještě mám jednu hodnou paní, která mi taky pomáhá. Všechno, co je zapotřebí, mi opatří,“ dodal zpěvák.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy