Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Radovan z Princezny se zlatou hvězdou: Martin Růžek byl hrozný nešika, vzpomíná Zíma

Princ Radovan vzpomíná na natáčení Princezny se zlatou hvězdou.
Zdroj: reprofoto Princezna se zlatou hvězdou
+ Další 4 fotografie
PROBLÉMY
Pohádka Princezna se zlatou hvězdou z roku 1959 patří ke každoroční jistotě českých vánočních televizních programů. I letos tomu není jinak. Jak představitel prince Radovana Josef Zíma (88) vzpomíná na krále Kazisvěta VI., kterého si zahrál Martin Růžek (†77)?

Radovan vzpomíná na natáčení

Pohádka o princezně Ladě, která se odmítne vdát za starého krále Kazisvěta a raději se v jiném království v přestrojení (myší kožíšek) dá do služeb tamní vrchnosti, aby se nakonec zamilovala do místního prince Radovana, těší už generace diváků.

Legendární je scéna na konci pohádky Princezna se zlatou hvězdou, v níž Radovan s Kazisvětem svede nelítostný boj mečem o ruku Lady. A právě tato scéna byla podle Josefa Zímy velký problém.

Martin Růžek v životě nedržel meč

„Protože jsme s Martinem Růžkem měli společný boj, museli jsme mít tréninky šermu. Pan Růžek v životě neměl v ruce žádnou zbraň, takže to s ním bylo v tomhle dost složité,“ vzpomíná představitel sympatického prince.

Poslední setkání v životě

„Martin Růžek byl ke mně milý, říkal mi kolegáčku. Po filmu jsme se pracovně už nesetkávali. Až časem jsem šel do nemocnice v Motole navštívit jednoho z přátel a tam mi řekli, že o pár pokojů dál leží i Martin Růžek. Tak jsem za ním zašel. Ale tehdy na tom už byl špatně,“ vybavuje si herec a především zpěvák Josef Zíma.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy