Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Princ Philip slaví 99. narozeniny: Připomeňte si 10 nejlepších hlášek vtipálka královské rodiny

Princ Philip slaví 99. narozeniny: Připomeňte si 10 nejlepších hlášek vtipálka královské rodiny
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
hlášky
Princ Philip, vévoda z Edinburghu a manžel královny Alžběty II. (94) slaví své 99. narozeniny. Ačkoliv se královských povinností už před nějakou dobou kvůli vysokému věku vzdal, lidé si vždy budou pamatovat hlášky, které z jeho úst zazněly při mnoha příležitostech. Připomeňte si ty nejlepší.

Jeho královská Výsost princ Philip, vévoda z Edinburghu, se narodil jako princ Philip řecký a dánský 10. června roku 1921 na řeckém ostrově Korfu. Během 2. světové války sloužil v britském vojenském námořnictvu, díky čemuž získal britské občanství.

S královnou Alžbětou II., tehdy ještě princeznou, se Philip seznámil ve škole královského námořnictva v Dartmouthu. I přes vzdálený příbuzenský vztah se rozhodli uspořádat svatbu, která se konala dne 20. listopadu 1947. Philip se kvůli lásce vzdal svých řeckých a dánských šlechtických titulů a po svatbě získal titul prince a vévody z Edinburghu.

V Británii se říká, že královská rodina nepotřebuje šaška, protože má právě prince Philipa. Ten je proslulý svým smyslem pro humor a tím, že je schopný říct něco vtipného i za cenu toho, že bude působit nevhodně.

Nejlepší hlášky prince Philipa

  • „Takže tě nesnědli?“ (Otázka prince Philipa k Britovi, který přijel z cest po Papui-Nové Guinei.)
  • „Hluchý? Není divu, že jsi hluchý, když stojíš tady.“ (Princ Philip k hluchému dítěti, které stálo u reproduktorů při koncertu kapely hrající na karibské bubny.)
  • „Jste žena, že ano?“ (Dotaz na ženu při návštěvě Keni v roce 1984.)
  • „Asi bys měl trochu zhubnout.“ (Princ Philip ke třináctiletému chlapci, který toužil stát se astronautem.)
  • „Do Ruska bych jel moc rád, i když ti bastardi vyvraždili polovinu mé rodiny.“ (Philipova odpověď na otázku, zda by se někdy chtěl podívat do Ruska.)
  • „Kolik lidí jste s tím dneska přejel?“ (Dotaz prince Philipa na vozíčkáře s elektrickým skútrem.)
  • „Dokud neprdí a nejí seno, nebude ji zajímat.“ (Narážka prince Philipa na princeznu Anne, kterou víc než muži zajímali koně.)
  • „Ženy, se kterými mluvím a jsem u toho spatřen na veřejnosti, pak často tvrdí, že jsem s nimi spal. V mém věku mě velmi těší, že by o mě měly zájem.“ (Princ Philip v roce 2006.)
  • „Mladí lidé jsou stejní jako před lety. Stále jsou to ignoranti.“ (Část proslovu prince Philipa u příležitosti 50. výročí předávání cen vévody z Edinburghu.)
  • „Kdo je tady na drogách? Tenhle vypadá, že je na drogách.“ (Princ Philip o čtrnáctiletém členovi klubu mládeže při návštěvě Bangladéše.)

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy