Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Princ Philip je pochován v hrobce ve Windsoru. Po smrti královny poputují jeho ostatky jinam

Zdroj: Profimedia
KRÁLOVSKÁ HROBKA

Na začátku dubna letošního roku zemřel princ Philip, vévoda z Edinburghu, který se dožil úctyhodných 99 let. Jeho ostatky byly uloženy do královské hrobky ve Windsoru, později ale budou převezeny jinam.

Úmrtí prince Philipa zasáhlo celý svět, který poté také sledoval poslední rozloučení s mužem, jenž byl drtivou část svého života po boku své ženy - královny Alžbety II.

Kde jsou ostatky prince Philipa?

Současná panovnice má 95 let a zdá se, že se stále těší skvělému zdraví. Na její odchod na druhý břeh sice nyní nikdo nedokáže ani pomyslet, ovšem až k němu jednou dojde, tak bude pohřbena u sídla Frogmore Estate, které se nachází nedaleko hradu Windsor.

A právě tam poté najde své místo posledního odpočinku i princ Philip, jehož rakev s ostatky byla na konci pohřbu spuštěna do královské hrobky ve Windsoru.

Královská hrobka ve Windsoru

„Naše životy byly obohaceny výzvami, které před nás postavil, podporou, kterou nám dal, jeho laskavostí, humorem a lidskostí,“ loučil se s princem během obřadu windsorský děkan David Conner.

Princ Philip tak nyní spočívá v rodinné hrobce, ve které je pohřbeno dalších čtyřiadvacet členů královské rodiny včetně tří králů. Kaple sv. Jiří na zámku Windsor slouží jako pohřebiště anglických králů už od osmnáctého století.

Pohřebiště Royal Burial Ground ve Windsoru bylo založeno poté, co se začala plnit ostatky těl kaple sv. Jiří. V panství sídla Frogmore se nachází také Královské mauzoleum, ve kterém odpočívá královna Viktorie a její manžel Albert.

Související články

Další články