Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Princ Harry slaví 37: Jeho obliba strmě klesá, s Williamem jsou na nože

Meghan Markle a princ Harry žijí vlastním životem.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
NAROZENINY

Princ Harry slaví 37 let. Jeho popularita však u Britů klesá - jednak vinou jeho manželky Meghan, ale také kvůli jejich společným krokům, které se nelíbí jak členům královské rodiny, tak ani veřejnosti. Jenže manželé si jdou tvrdě za svým a kdo ví, jak jejich počínání jednou dopadne.

Princ Harry je druhorozeným synem prince Charlese a Lady Diany, jeho úplné jméno zní Henry Charles Albert David. Na královský trůn by měl nárok až jako šestý v pořadí, na tom už ale vůbec nesejde, Harry se totiž všech královských povinností vzdal.

Princ Harry v Afghánistánu

Když princům tragicky zemřela maminka, princezna Diana, bylo Harrymu pouhých dvanáct let. Harry se s tím jen těžko srovnával, navíc ho společně s Williamem sledoval celý svět. Pak se ale vrhl na studium a dobře mu šlo také rugby a polo.

Harry se však rozhodl, že se přidá k armádě. Svého času pobýval s jednotkou v Afghánistánu a svou pozornost zaměřil i na válečné veterány – dokonce je patronem paralympiády Invictus.

Ovšem Harry uměl královské rodině i pořádně zavařit. Jednou napochodoval na večírek v převleku za nacistu, jindy ho zase přistihli polonahého a opilého v baru.

Harry a Meghan

Pak ale zvolnil a jeho obliba opět vzrostla, když se zasnoubil s americkou herečkou Meghan Markle, kterou si vzal za ženu. Společně se jim narodil syn Archie a v únoru pár oznámil další těhotenství. Od té doby ale na toto téma mlčí, i když jejich dcera se měla narodit už v létě.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu však vyvolali velký poprask tím, když se rozhodli, že se vzdají svých rolí v královské rodině, královských titulů a finančně se osamostatní, což sice někteří lidé pochopili, ovšem další jim dodnes nemohou přijít na jméno.

Harry a William

Harry a Meghan nyní žijí v luxusním sídle v Los Angeles, ovšem závazky, které mají vůči královně a některým organizacím, hodlají ctít i nadále. Jejich popularita každopádně výrazně klesla, za což zřejmě může rozhovor s americkou moderátorkou Oprah Winfrey, ale také rozpačité vyjadřování páru ke světovým událostem.

Napjaté vztahy mezi sebou momentálně mají i oba bratři. Výmluvně působila situace při odhalení sochy jejich matky - William a Harry se sice snažili tvářit přátelsky a komunikovali spolu, ledy mezi nimi to ale neprolomilo. Královně Alžbětě II. se na bratrskou nevraživost určitě nedívá dobře.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy