Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Princ Harry si sype popel na hlavu: Nechtěl, aby Megxit dopadl takhle drasticky

Princ Harry si sype popel na hlavu: Nechtěl, aby Megxit dopadl takhle drasticky
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 11 fotografií
Smutek
Princ Harry (35) promluvil poprvé od oznámení Megxitu. Oznámil, že je smutný z toho, že se musí vzdávat královských povinností. Původně chtěl prý nadále sloužit královně, jen nechtěl být financován z veřejných prostředků. Bohužel to nebylo možné.

Celý svět šokovala zpráva o odchodu Meghan Markle (38) a prince Harryho z britské královské rodiny. Vévoda ze Sussexu poprvé od oznámení promluvil a vysvětlil, proč se k tomuto rozhodnutí uchýlili.

Vyjádření Harryho

Princ Harry zveřejnil projev, který pronesl před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale. Konečný výsledek není tím, co zamýšlel. Mrzí ho, že se musí vzdát královských povinností.

"Chci objasnit, že neodcházíme a rozhodně vás neopouštíme. Doufali jsme, že budeme nadále sloužit královně a mým armádním spolkům bez veřejného financování. Bohužel to nebylo možné," sdělil princ.

"Přijal jsem to s vědomím, že to nic nemění na tom, kdo jsem nebo jak jsem oddaný. Ale doufám, že snáze pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude, jak doufám, pokojnější život," prohlásil Harry.

"Spojené království je můj domov a místo, které miluji. To se nikdy nezmění," rozpovídal se princ. "Rozhodnutí se stáhnout, které jsem učinil pro svou ženu, nebylo lehké. Přišlo po mnoha měsících diskuzí. Opravdu tu nebyla žádná jiná možnost. Jsem velmi smutný, že k tomu došlo," uvedl princ Harry na závěr.

Megxit

V prohlášení, které palác vydal krátce po skončení summitu ohledně budoucnosti páru ze Sussexu, královna uvedla, že nechá Harryho a Meghan žít vlastním životem. Královské povinnosti už nebudou muset plnit.

Pár se chce finančně zaopatřovat sám, lid proto volal i po odebrání titulů, které do jejich peněženek samy o sobě přivádějí nemalou částku. Královna Alžběta II. se rozhodla tituly odebrat Meghan i Harrymu. Navíc musí občanům země splatit téměř 2,5 milionu liber, které padly na renovaci a vybavení jejich domu ve Windsoru.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy