Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Princ Harry odhalil poslední dárek od zesnulé maminky. Diana mu věnovala své vlasy

Princ Harry a poslední dárek od princezny Diany: Dostal pramínek jejích vlasů
Zdroj: Profimedia/Koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
britská královská rodina

Smrt princezny Diany zasáhla ve své době celý svět. Nejvíc však její tragický skon zacloumal s jejími syny Williamem a Harrym. Princ Harry se ve svých memoárech Spare svěřil s tím, že mu matka chybí každý den. Zároveň popsal, jak po její smrti dostal v krabici pramen jejích vlasů. "Teta Sarah vysvětlila, že když byla v Paříži, ustřihla dva pramínky z maminčiny hlavy," vysvětlil, jak k podivnému daru přišel.

Princi Harrymu bylo pouhých 12 let, když jeho milovaná matka princezna Diana zemřela. Tragická událost ze 31. srpna 1997 vyvolala šok po celém světě. Všechny oči se upřely na Harryho a jeho staršího bratra prince Williama.

Od té doby bratři tvrdí, že pokračují v matčině práci, a často mluví o své lásce k zesnulé princezně. Ve svých kontroverzních memoárech Spare, ve kterých se zaměřil na řadu členů královské rodiny, se Harry podělil o své skutečné city k milované matce.

Princ Harry: Teta Sarah ustřihla dva pramínky z maminčiny hlavy

V jednom úryvku navíc vévoda ze Sussexu odhalil dar, vzniklý po tragické smrti jeho maminky. Harry popsal živou vzpomínku na pobyt se svým otcem, králem Karlem a tetou Sarah Ferguson. Sarah tehdy vykročila vpřed se dvěma malými modrými krabicemi. "Co je to?" zeptal se, než krabici otevřel. Harry následně zjistil, že dárkem byl pramen matčiných vlasů.

"Teta Sarah vysvětlila, že když byla v Paříži, ustřihla dva pramínky z maminčiny hlavy," dodal. Jinde ve své knize přiznal, že mu matka chybí každý den, a popsal své pocity, které následovaly poté, co zemřela.

"Jak je možné, že jsem ji mohl vidět, jasně jako labuť, která se ke mně plížila na modrém jezeře? Jak jsem mohl slyšet její smích, hlasitý jako zpěvní ptáci na stromech... Pořád toho bylo tolik, co jsem si nepamatoval, protože jsem byl malý, když zemřela, ale vzpomínky, které ve mně na ni zůstaly, jsou větší zázrak," uvedl Harry podle Daily Mirror.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy