Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Princ Harry má velký problém: Hrozí, že bude deportován zpět do Británie

Harry a Meghan: Princi hrozí deportace zpět do Británie
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
Princ Harry

Nad princem Harrym se poslední dobou stahují mračna. Vzhledem k jeho přiznání k drogám v memoáru The Spare ho imigrační úřad může deportovat zpátky do Velké Británie. Americký právník z nadace Heritage Foundation prověřuje, zda-li došlo k jeho „přednostnímu zacházení“ při žádosti o vízum. Pokud se ukáže, že Harry porušil zákon, bude muset odjet zpátky do své rodné země, uvedl portál ExpressUK. 

O tom, že princ Harry nikdy nebyl „vzorný synáček“, svědčí i jeho přiznání v knize The Spare. Vévoda se v ní přiznává k užívání omamných látek. „Kokain se mnou nic neudělal. Dávalo mi to pocit, že někam patřím. Což byl ten hlavní důvod, proč jsem šňupal,“ popisuje svou první zkušenost s kokainem tehdy 17letý princ Harry. „Marihuana je však jiná, ta mi opravdu pomohla,“ dodal vévoda pro portál 7NEWS.

Přiznání se hned chytla nadace Heritage Foundation, která nyní prověřuje, zda-li nedošlo v případě udělování víz k výjimce. Organizace podala žádost k prověření na imigrační úřad: „Tato žádost je ve veřejném zájmu kvůli potenciálnímu zrušení víza prince Harryho za užívání nelegálních látek a prověřování při vstupu na území Spojených států,“ komentuje situaci ředitel nadace Mike Howell. Žádost byla ale úředníky zamítnuta z důvodu ochrany údajů. Nadace věří tomu, že má veřejnost právo znát celou pravdu.

Deportace zpět do Anglie

Imigrační zákon USA považuje zatajení užívání drog za vážné porušení zákona. V případě dokázání hrozí dotyčnému deportace a trvalý zákaz pobytu na území USA. „Chceme jen vědět, co se stalo, protože pokud opravdu došlo k udělení výjimky, je to pro zemi obrovský problém,“ vyjádřil se k situaci americký právník Dewey pro deník ExpressUK.

Podle dostupných údajů by měl vévoda ze Sussexu disponovat vízem typu 0-1, které se obnovuje každé tři roky. Pro Harryho by deportace z USA znamenala velkou ránu. Spokojený vévoda žije v Kalifornii od roku 2020 a společně s manželkou Meghan zde vychovávají dvě děti, syna Archieho a dceru Lilibet. S blížící se korunovací jeho otce Karla III. stanovené na 6. května se ukáže, jak se jeho případ bude dále vyvíjet.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy