Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Princ George má za sebou křest: Oslava ve velkém stylu? Kdepak, hosté jedli 2 roky starý dort!

Malý George byl dnes pokřtěn, událost sledoval celý svět a eXtra.cz
u toho samozřejmě nemohlo také chybět. Přinášíme vám reportáž
z místa dění.
Zdroj: Profimedia.cz

Na tuto událost čekal celý svět několik měsíců. Právě dnes došlo ke křtu korunního prince George, prvorozeného syna prince Williama a jeho choti Catherine. Zmíněný křest byl výjimečnou událostí hned z několika důvodů. My vám přinášíme seznam těch nejpodstatnějších.

Princ George je rozkošný. Přesně takové dítě bychom si přáli právě teď mít u sebe a žužlat mu ručičky a nožičky. Už jen to je událost sama o sobě.

Je to dlouhá doba, co měla veřejnost možnost vidět George naživo. Naposledy byl ukázán před třemi měsíci. A je vidět, že roste do krásy a není z něj zatím anorektik jako jeho maminka.

Křtu se zúčastnily hned 4 generace královské rodiny. Snažili jsme se spočítat věkový průměr pozvaných hostů a dostali jsme se k trojcifernému číslu, pak jsme výsledek raději smazali z respektu k zúčastněným.

Svět obletěla senzační zpráva, že malý George zamával na svoji babičku (to je ta starší paní v klobouku, jak se k ní všichni sklánějí). Vypátrali jsme pro vás, že tomu ve skutečnosti bylo trochu jinak – ručičkou hýbal jeho otec William, to jen fotograf byl natolik šikovný, že princátko zachytil z netradičního úh­lu.

Obřad trval 45 minut. Po něm se podával čaj. Na tom by nebylo nic zajímavého, kdyby nebylo pozváno pouze 22 hostů. To už vypadá jako opravdová rodinná akce jen pro nejbližší, a tak je dost v kontrastu se svatbou, kterou sledovala miliarda lidí v přímém přenosu.

Pozvaným hostům byl kromě čaje nabídnut také dort. Ale ne jen tak ledajaký! Podávaly se kousky ze svatebního dortu Williama a Kate, které byly odřezány během jejich obřadu v roce 2011. Čerstvě ohřáté v mikrovlnce jistě chutnaly znamenitě.

Královská rodina nešetřila s kmotry. Zatímco lidé s tradiční barvou krve si musí vystačit se dvěma, někdy i s jedním kmotrem, malý George dostal hned 7 kmotrů. Dobře mu tak.

Zatímco běžný smrtelník je v kostele pocákán vodou nejistého původu, malý princ byl pokřtěn vodou z dovozu – a sice z řeky Jordán. V té samé vodě byl údajně pokřtěn i sám Ježíš. To se někdo má!

Související články

Další články