Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Princ Charles slaví 72: Noc před svatbou zasadil princezně Dianě zdrcující úder

Princ Charles slaví 72: Noc před svatbou zasadil princezně Dianě zdrcující úder
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY
Princ Charles, který právě slaví 72. narozeniny, prožil podstatnou část života s princeznou Dianou. Jejich manželství však mělo k idylce daleko. Oba si byli nevěrní a Charles prý Dianě večer před svatbou dokonce řekl, že ji ani nemiluje. Nakonec spolu vydrželi patnáct let.

Princ Charles s Dianou tvořili velmi slavný a ostře sledovaný pár. Vzali se v roce 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla a jejich obřad na televizních obrazovkách sledovalo více než tři čtvrtě miliardy lidí z celého světa. Diana díky svatbě získala titul princezna z Walesu a později přivedla na svět dva syny - prince Williama a prince Harryho

Nevěry Charlese a Diany

S Charlesem však neprožívala žádnou idylku. „Jednou z nejvíce šokujících věcí, které mi Diana kdy řekla, bylo to, že jí noc před svatbou Charles řekl, že ji nemiluje,“ uvedla v novém dokumentu ITV Diana Interview: Pomsta princezny astroložka Penny Thornton. „Chtěl (Charles) to s ní srovnat a pro Dianu to bylo zničující,“ dodala.

Diana prý tehdy vážně přemýšlela o tom, že celou svatbu zruší, přesto Charlesovi nakonec řekla své ano. Jejich vztah ale skřípal. Tím spíš, když se Charles zapletl se svou současnou manželkou Camillou Parker Bowles, o čemž později otevřeně vyprávěla i Diana. „V tomto manželství jsme byli tři, takže to bylo trochu přeplněné,“ řekla.

Ani ona sama ale neměla čisté svědomí, protože Charlesovi byla nevěrná s Jamesem Hewittem „Ano, zbožňovala jsem ho. Ano, byla jsem do něj zamilovaná,“ přiznala. I proto se v roce 1996 slavný pár rozvedl. O rok později pak princezna Diana tragicky zahynula.

Charles si vzal Camillu

Charles Philip Arthur George, jak zní celé jméno prince z Walesu, se oženil znovu, v roce 2005 si v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu vzal Camillu. I ona, stejně jako Diana, měla nárok na titul princezna z Walesu, ovšem vzdala se ho a užívá titulu vévodkyně z Cornwallu.

Princ Charles, jenž v mládí studoval antropologii a archeologii, je nejstarším synem britské královny Alžběty II. a prince Philipa Hodně se angažuje v boji o záchranu klimatu, ovšem na jeho adresu se neustále snáší i spousta vtipů o tom, zda se někdy vůbec dočká britského trůnu. Charles je navíc zároveň následníkem trůnu řady dalších suverénních států, mezi něž patří například Austrálie, Kanada, Jamajka, Svatá Lucie či Šalamounovy ostrovy.

Princ Charles porazil koronavirus

Alžběta II. se stala královnou v době, kdy Charlesovi byly pouhé čtyři roky. A pokud někdy usedne na trůn on, tak se stane nejstarším britským korunovým monarchou všech dob. Dnes je mu sice už 72 let, zdá se ale, že zdraví má stále pevné. Vždyť nedávno porazil i koronavirus

Má Charles nemanželského syna?

Jeho pověsti uškodila kauza okolo pána jménem Simon Charles Dorante-Day, který o sobě tvrdí, že je nemanželským synem Charlese a Camilly. „Moje babička, která pracovala pro královnu, mi několikrát sdělila, že jsem synem Camilly a Charlese,“ uvedl pro New Idea a po svých údajných rodičích začal požadovat testy DNA. Charles ale mlčí!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy