Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Primátor Zdeněk Hřib pomáhá: Nastoupil do vinohradské nemocnice jako dobrovolník

Primátor Zdeněk Hřib pomáhá: Nastoupil do vinohradské nemocnice jako dobrovolník
Zdroj: archiv Zdeněk Hřib
+ Další 2 fotografie
inspirace
Pražský primátor Zdeněk Hřib od úterního odpoledne pomáhá jako dobrovolník ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Hřib bude pomáhat na oddělení s pacienty, kteří mají podezření na covid-19. Primátor je vzděláním lékař a tak neváhal přiložit ruku k dílu.

Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib od úterý pomáhá ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady jako dobrovolník, kdy bude asistovat zkušenějším lékařům. "Dnes ve 12.30 hod. přijel primátor hl. m. Prahy MUDr. Zdeněk Hřib do FNKV. Podle protokolu podepsal se ředitelem FNKV prof. Petrem Arenbergerem smlouvu. Smlouva dnes ale souvisela s jeho titulem MUDr. Hned na to se převlékl do bílého, dal fonendoskop do kapsy a vyrazil na fever clinic, kde po práci na Magistrátu ve svém volném čase přiloží v této nelehké době pomocnou ruku při péči o pacienty s COVID-19. Další převléknutí už bylo do obleku z Tyvecu, respirátor, rouška, štít, dvoje rukavice, galoše, zamávání přes sklo a honem do práce. Jde příkladem ostatním," informovala na sociální síti nemocnice.

Hřib si střihne odpolední šichty

"Od dnešního odpoledne budu jako dobrovolník pomáhat zkušenějším lékařům ve Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Konkrétně půjde o odpolední směny na oddělení, které se zabývá péčí o pacienty, u nichž je podezření na covid-19, ale zatím čekají na výsledky testu," napsal Hřib na svůj profil.

"Podle nynějšího plánu budu pomáhat v nemocnici dva týdny, tedy ode dneška do úterý 10. listopadu. Předpokládám, že v nemocnici budu každý den, vždy na odpolední směnu. Je to možné díky zrušení nejrůznějších veřejných akcí, kvůli čemuž mi odpadla řada pracovních povinností ceremoniálního charakteru. Dopoledne se budu věnovat záležitostem spojeným s funkcí primátora, včetně účasti na městské radě nebo krizovém štábu. Další postup bude záviset na aktuální epidemické situaci a jejích dopadech na zdravotnický systém," popsal Hřib, jak bude v nemocnici pomáhat.

Jak to primátorovi sluší v pracovním oděvu, se podívejte do fotogalerie.

Chce inspirovat ostatní

Primátor Hřib se na sociální síti rozepsal o tom, jak chce jít příkladem a inspirovat ostatní. "K mému zapojení do chodu nemocnice přistupuji s velkým respektem. Někteří lidé mi vytýkají, že by teď moje role měla být jiná. Motivovat svým vlastním příkladem lidi k většímu zapojení do boje s covidem-19 je ale podle mého názoru bytostnou součástí výkonu funkce primátora," vysvětlil.

"Vyhodnotil jsem, že prudce se zhoršující situace v nemocnicích je pro Prahu v současnosti právě tou největší výzvou. Ačkoliv tento problém na magistrátu v rámci našich možností intenzivně řešíme, je třeba, abych na něj tímto krokem ještě více upozornil a alespoň svým osobním přispěním podpořil lékaře," pokračoval.

"Pomoci mohou nejen lidé se zdravotnickým vzděláním, možností je daleko víc - například absolvovat kurz Českého červeného kříže pro dobrovolný pomocný personál, darovat po prodělání covidu-19 rekonvalescentní plazmu nebo zkrátka “jen” dodržovat platná opatření, a tak ušetřit zdravotníkům práci," doplnil.

Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy