Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Primark? Spíš lunapark: Lidé nadávají, že nový obchoďák vypadá jako opičárna

Primark? Spíš lunapark: Lidé nadávají, že nový obchoďák vypadá jako opičárna
Zdroj: Extra.cz
+ Další 4 fotografie
Primark
Na Václavském náměstí se rozsvítila nová budova, ve které bude sídlit obchodní dům Primark. A to doslova. The Flow Building, jak se dům nazývá, se totiž vyznačuje výrazným barevným osvětlením, které budovu lemuje. Na sociálních sítích se ale právě kvůli výrazným prvkům strhla na dům vlna kritiky ze strany obyvatel Prahy.

Novorenesance ustoupila moderně. Na místě původního Domu u Turků na Václavském náměstí vyrostla nová budova, ve které bude irský obchod s oblečením Primark. Už na první pohled je vidět, že se stavba výrazně odlišuje od ostatních domů. Prosklená budova je olemována dlouhými svislými světly, které v pravidelných intervalech mění barvy. A právě to leží v žaludku některým obyvatelům Prahy.

Například na facebookových stránkách Milujeme Česko se objevilo video, na kterém je světelná show domu zachycena. Pod příspěvkem se okamžitě vyrojilo několik komentářů, z nichž většina je negativních. "Kdyby to alespoň nesvítilo, tak je to zajímavě udělaná moderní budova... Ale takhle z toho spíš udělali pěknou opičárnu," kritizuje na Facebooku osvětlení Kristýna Z. S tou souhlasí i další uživatelé. "Hrůza, na Václavské náměstí se to vůbec nehodí," přitakává Jana Š. Většina uživatel se tak shoduje, že se moderní budova na Václavské náměstí nehodí.

Kritika stavbu provází už od počátku. Velká část lidí v Praze totiž zastávala názor, že původní Dům u Turků, který stál na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, měl být zachován jako kulturní památka. To však ale ministerstvo kultury zamítlo.

Co si o nové budově Primarku myslíte vy? Zdá se vám její světelná fasáda příliš?

Související články

Další články