Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Primář Sova odešel do věčných lovišť: Zemřel Ladislav Chudík!

Ladislav Chudík působil nesmrtelným dojmem, ale nakonec se ukázalo, že
i Sova tam jednou musí.
Na Slovensku zemřela tamní herecká legenda, jedenadevadesátiletý Ladislav Chudík, pro Čechy jednou provždy primář Sova z Nemocnice na kraji města.

Chudíkovu smrt potvrdilo Slovenské národní divadlo, kde herec až do loňského roku stále účinkoval v představení Tančírna.

Bývalý slovenský ministr kultury se navždy proslavil rolí primáře Sovy v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města z let 1977 a 1981, aby si následně dvaadvacet let poté zahrál i v podivném pokračování.

Jeho poslední filmovou rolí byla Hřebejkova Kawasakiho růže z roku 2010, za kterou dostal obratem Českého lva. Po Chudíkovi zůstala jeho druhá manželka Alena a vyženěná dcera.

Chudíka trápilo zdraví v poslední době opravdu zásadně, naposledy ležel více než měsíc v nemocnici se zápalem plic a od té doby až do své dnešní smrti byl kvůli potížím s chůzí upoután na invalidní vozík.

Mohlo by vás zajímat

Další články