Živoucí legenda světové protialkoholní léčby, primář Karel Nešpor (60) z Bohnické psychiatrické léčebny se – ač to nemá ve zvyku – exkluzivně pro eXtra vyjádřil k nejslavnější pacientce (promiň, Míro Etzlere, ale je to tak), jaká kdy bránou jeho ústavu prošla.

A učinil tak přesně ve svém stylu – s nadhledem a pověstným klidem: „Víte, já hlavně děkuji Bohu za to, že tu vedu oddělení mužů. Logicky po mně asi chcete, abych se vyjádřil k jisté dámě, o které naštěstí nemám tucha,“ zajímavě a schválně si protiřečil génius léčby závislostí nejen na chlastu a zamyšleně pokračoval: „…protože kdybych o ní tucha měl, musel bych říct něco, co bych říct do novin vlastně nechtěl, a já se opravdu vyjadřuji rád jen ke svým přátelům, mužským abstinentům.“

Jinak mezi řádky bylo na Nešporovi hodně vidět, že už zakusil v práci hodně, ale podobnou situaci zažívá poprvé. Momentálně totiž v areálu operuje velká skupina bulvárních novinářů, v posledních čtyřiadvaceti hodinách do něj dvakrát silou vnikl Josef Rychtář (55) a pobíhá tam Šaman z Vysočan, což nejsou dobré vyhlídky ani pro vyhlášeného kliďase.