Tahle reportáž, kterou odvysílala 11. února Prima, rozdělila veřejnost. Část lidí tvrdí, že Prima reportáž účelově zkreslila, že irácký uprchlík George Batto žádná slova o kravíně nepronesl.

Jenže vedení televize trvá na tom, že reportáž zkreslena nebyla, že Iráčan o kravíně skutečně mluvil. Prima své tvrzení opírá o další nezávislé překlady z arabštiny.

Ředitel Nadačního fondu generace 21 Jan Talafant, který Primu obvinil z manipulace, se k případu již více vyjadřovat nechce. Prima se ale vyjadřuje dál, zdá se, že svou pravdou jsou si lidé kolem Jitky Obzinové (52) jistí.

V Nedělní partii na Primě byla slova o kravíně zopakována. Moderátor se pak hostů zeptal, zda má televize ukazovat i nepříjemnou pravdu, nebo v Česku funguje cenzura. Ministr zahraničí se za Primu postavil. „Cenzura v Česku není, vaší povinností je ukazovat pravdu,“ uvedl Lubomír Zaorálek.

Podobně to vidí i druhý host. Miroslav Kalousek také uvedl, že pravdu nelze zastírat. Kalousek ale upozornil, že práce novináře je spjatá také se zodpovědností.

P.S.: V redakci eXtra.cz nepracuje nikdo, kdo by perfektně ovládal arabštinu, proto nemůžeme spor mezi Primou a Nadačním fondem generace 21 rozsoudit.