Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Jakub Michálek v potížích: Piráti chtějí svého místopředsedu odvolat, prý je šikanuje

Jakub Michálek v potížích: Piráti chtějí svého místopředsedu odvolat, prý je šikanuje
Zdroj: archiv
POLITIKA
Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek čelí kritice některých spolustraníků, že uvnitř strany zneužívá svůj partnerský vztah. A to s bývalou předsedkyní pražských pirátských zastupitelů Michaelou Krausovou. Teď členové strany navrhují jeho odvolání.

Na pirátském fóru se ve středu rozpoutala velmi emotivní debata, která směřuje k odvolání jejich místopředsedy a šéfa poslanců Jakuba Michálka Otevřela ji členka strany Jana Koláříková. A to kvůli tomu, že se dostala do sporu s Michálkovou přítelkyní a bývalou předsedkyní pražských pirátských zastupitelů Michaelou Krausovou. Koláříková dále vidí problém ze strany předsedy poslaneckého klubu Michálka v soustavném nátlaku na její osobu, vyhrožování i v jeho „arogantním chování“.

"Jedná se o členský podnět, který má právo podat kterýkoliv člen Pirátské strany, což ostatně vychází z demokratických principů fungování Pirátů. Pokud podnět získá dostatečný počet hlasů, bude o věci jednat Celostátní fórum strany," řekl eXtra.cz předseda druhé nejsilnější parlamentní strany Ivan Bartoš.

Bartoš zároveň vysvětlil, že Piráti mají jasná pravidla a dodržují je. "Na těchto principech je Pirátská strana 10 let postavena. Libovolný člen Pirátů může navrhnout například nový programový bod, iniciovat jednání o případné změně v politice, ale také navrhnout odvolání voleného šéfa odborů či člena lokálního či státního vedení. V tuto chvíli se na otevřeném diskusním fóru jedná o postoupení podnětu Celostátnímu fóru, které je složeno ze všech členů strany," dodal Bartoš.

Autorka podnětu Jana Koláříková musí nyní podnět donést do podatelny a od té doby bude plynout 14 dní na svolání Celostátního fóra, které ale proběhne na internetu. Až poté se bude Michálkovo odvolání řešit. Existuje ale i varianta, že k němu nakonec vůbec nedojde nebo že si Piráti debatu o personáliích přesunou až na leden, kdy mají celostátní volební sjezd.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy