Roman Čada (56) začal hrát už jako jedenáctiletý. Snad nejvíc se zapsal do pamětí diváků rolí Martina Pavelky, přezdívaného Prcek, v komedii Můj brácha má prima bráchu. Měl předpoklady stát se uznávaným hercem, ale k umění nikdy pořádně nepřilnul.

Někdejšímu dětskému herci přijde úsměvné, že ho dodnes lidé na ulici poznávají. „Většinou tedy mají pocit, že mě odněkud znají, ale nedokážou si mě přiřadit,“ usmívá se Čada.

Po řadě dalších roliček dokonce uvažoval o studiu filmové režie na FAMU. Ale řídil se srdcem, které ho táhlo jinam, a tak umělecké kruhy nadobro opustil. „Šel jsem rovnou na elektrofakultu, kam mě to opravdu táhlo,“ vzpomíná Čada na léta na vysoké.

Sám si myslí, že je daleko užitečnější jako technik než herec. A nejspíš se neplete. V roce 1995 se mu podařilo otevřít první internetovou kavárnu ve střední Evropě. A tento zápal mu vydržel dodnes. Je podnikatelem v oblasti informatiky.

O tři roky později, v roce 1998, si Čada vzal svou současnou manželku. Společně s ní a dětmi si pořídili energeticky úsporný domek. Svůj talent v oblasti techniky jen potvrdil tím, že si ho navrhl sám. Momentálně má Čada další velký sen, a sice našetřit na loď a vypravit se na plavbu kolem světa.