Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Příliš spánku může způsobit smrt. Kolik hodin je akorát?

Nesmíte spát příliš.
Spánek je bezesporu jedna ze základních lidských potřeb. Bez něho jsme jako tělo bez duše. Potřeba spánku je individuální, přesto je jistý počet hodin doporučen. Není dobré spát málo, ale ani mnoho. Příliš spánku může způsobit rychlejší smrt. A kolik hodin, že bychom měli spát?

Také si rádi poležíte v posteli, když máte volný víkend? Rádi si přispíte? Pak se třeba jen naobědváte a zase si jdete lehnout? Tak na tohle byste si měli dávat pozor! Odborníci totiž zjistili, že spánek trvající déle než devět hodin nás zabíjí.

Pokud moc poleháváte, může to vést nejen ke zdravotním problémům, ale také se tím čtyřikrát zvyšuje riziko předčasného úmrtí. Nejhorší je, pokud máte sedavé zaměstnání a pak ještě hodně spíte. „Pokud k tomu všemu přidáte nedostatek pohybu, efekt bude trojnásobnou pohromou,“ říká doktor Ding.

Hodně spánku se dá s přehledem přirovnat i ke kouření cigaret nebo nadměrnému pití alkoholu. V závěru je to stejně škodlivé. „Naše studie dokázala, že spojení těchto návyků je stejně tak závažným a rizikovým faktorem,“ dodává doktor. Zkuste tedy spát o něco méně a zapojte do vašeho dne i trochu pohybu. Ať už to bude krátká procházka nebo si zajdete zahrát tenis či do posilovny. Spěte maximálně 9 hodin denně a vyvarujte se kouření cigaret a pití alkoholu.

Mohlo by vás zajímat

Další články