Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Přijeď, nebo zabiju děti: Zpověď reportéra CNN Prima News, kterého si vyžádal nebezpečný násilník

Nejhorší chvíle ve své novinářské kariéře zažil Michal Janotka (39), reportér televize CNN Prima News. Přímo jeho konkrétně si vyžádal nebezpečný muž (37), který v Brně držel dvě ženy a dvě malé děti jako rukojmí. Janotka tak neváhal a na místo dorazil i s televizním štábem, aby si muže vyslechl. "Vůbec mi nebylo dobře, něco takového se mi za dvacet let v médiích ještě nestalo," sdělil eXtra.cz Janotka.

Na incident, který se odehrál ve středu v Brně, moderátor Krimi Zpráv Michal Janotka jen tak nezapomene. Ještě ráno měl se svým štábem v plánu natáčení u soudu, stačil ale jeden telefonát a vše se změnilo. Reportéra si totiž vyžádal velitel zásahu, jenž společně s vyjednávačkou mluvil se zabarikádovaným mužem, který držel čtyři rukojmí (babičku, maminku, tříletou holčičku a šestiletého chlapečka) a požadoval, aby si ho na místo dorazil vyslechnout právě Janotka.

"Případy, kdy v Krimi zprávách natáčíme z bezpečné vzdálenosti práci zásahové jednotky, nejsou až tak ojedinělé. Abych ale stál s jejími členy na chodbě domu jen kousek od dveří, za kterými je zabarikádovaný muž, který drží rukojmí a vyhrožuje, že pokud s námi nenatočí rozhovor a neřekne, co ho trápí, zabije je, to se mi ještě za skoro 20letou praxi v médiích nestalo," kroutí hlavou Janotka.

Policisté vymysleli lest

Moderátor neváhal ani vteřinu a během pár minut dorazil na místo, kde sledoval i příjezd zásahového týmu. "Upřímně, v některých chvílích mi nebylo úplně nejlépe a sám sebe jsem se ptal, co se bude dít a jestli mě policisté opravdu nechají s pachatelem přes dveře mluvit. Přeci jen, v tu chvíli jste kousek od ostrého zásahu, nevíte, co se v bytě odehrává, kdo tam vlastně je, jestli je opravdu ozbrojený, jak tvrdí, nebo jestli už někomu neublížil. A hlavně, netušíte, jaký má vlastně plán a čeho je schopný..." vypráví reportér, co se mu před akcí honilo hlavou.

Policisté ale nechtěli moderátora ohrozit, a tak sáhli k jinému plánu. Od štábu si půjčili novinářskou vestu a mikrofon s logem CNN Prima News, čímž pachatele přelstili a následně ho zpacifikovali. "Všichni zúčastnění si zaslouží obrovský respekt, policisté, vyjednávačka, záchranáři a hlavně členové zásahové jednotky. Jejich práce byla absolutně profesionální. Dokázali přesně vyhodnotit nastalou situaci, která se neustále měnila a následný zákrok tomu odpovídal," ocenil Janotka práci policistů a dodal, že nikdo z rukojmích nebyl zraněn.

Související články

Další články