Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Přijdou muslimové a podříznou vás jako prasata... Podaří se vládě vyrobit obraz hodného Hassana?

Přijdou muslimové a podříznou vás jako prasata... Podaří se vládě vyrobit obraz hodného Hassana?
Zdroj: Facebook.com / Myslivci musejí být šílení
+ Další fotografie
KOMENTÁŘ: "Nebojte se svého nového souseda Hassana, hlavu vám neuřízne." To je název projektu, který spouští česká vláda. Chce v Češích vyvolat dojem, že muslimové jsou v pohodě a budou z nich dobří sousedé. Jenže proti tomu stojí heslo, že "Přijdou muslimové a uřežou nám hlavy jako prasatům". Které heslo je silnější? Kterému budou Češi věřit?

Česká vláda má pocit, že se Češi bojí muslimů. Je tu velká snaha vylepšit obraz imigrantů, proto vznikl projekt, který se jmenuje "Nebojte se svého nového souseda Hassana, hlavu vám neuřízne".

"Chápu, že se dneska lidé bojí. Když totiž slyší slovo muslim, jediné, co znají z médií, je řezání hlav a popravy. My potřebujeme rozbít tuhle masovou představu," uvedl pro Hospodářské noviny vládní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

Vláda si představuje, že patronem projektu budou kněží a starostové menších obcí, kde budou uprchlíci bydlet.

Kněží a starostové budou pořádat besedy a budou lidem vysvětlovat, že uprchlíci jsou hodní lidé, kteří prchají před válkou a nikomu v Česku hlavy řezat nebudou.

Jenže podaří se Čechy přesvědčit? Ano, určitě to půjde. Chce to jen maličkost. Musí se jim zabavit televize i rádio, musí se jim odstřihnout přístup na internet a musí být okamžitě zastaven prodej novin.

Pokud vláda do projektu hodného Hassana naleje obrovské prachy, nesmí se přeci objevit někdo, kdo ve stejném čase bude lidem říkat "podívejte, jak zase džihádisti řezali hlavy". Jinak je to vyhazování veřejných peněz.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy