Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Přijdou Mareš s Hanychovou o svůj zlatý důl? Zuckerberg chce v Evropě utnout Facebook i Instagram

Dle Agáty ale byla špatně pochopená.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima
sociální sítě

Se šokující zprávou přišla společnost Meta Platforms, která provozuje sociální sítě Facebook a Instagram. Kvůli sporu o uchování dat uživatelů zvažuje uzavření těchto sítí v Evropě. To by znamenalo konec byznysu pro mnoho celebrit a influencerů, které činnost na sociálních sítích v současnosti živí. Co by si tak influnceři počali?

Leoš Mareš se sice proslavil jako moderátor, v posledních letech je z něj ale influencer na plný úvazek. Na Instagramu ho sleduje přes milion lidí a díky tomu si může účtovat miliony měsíčně za reklamu. V českého Horsta Fuchse se změnila i dcera Veroniky Žilkové Agáta Hanychová. Ta na svém instagramu “prodává” svým sledujícím vše, od povlaku na polštáře, po hrnce a parfémy. A dobře ji to vynáší. Bývalá modelka si jako samoživitelka přijde až na šesticifernou sumu měsíčně.

Jinak na tom nejsou ani další celebrity. Andrea Verešová, Simona Krainová, Tereza Ramba, Eva Burešová, Eva Decastelo, Dara Rolins, Ewa Farna a další si ze svých účtů na sociálních sítích udělali vlastní teleshopping. S nadsázkou se dá říct, že si ze svého soukromí udělali dobře výdělečný byznys. Pokud se k nim ale dostaly úmysly Marka Zuckerberga, musí bít na poplach. Šéf Facebooku a Instagramu totiž hrozí, že jim vypne pro mnohé jeden z hlavních toků příjmů.

Spor Zuckerberga s EU

Zuckerberg, šéf společnosti Meta Platforms, provozující sociální sítě Facebook nebo Instagram, se totiž rozhodl jít do otevřeného střetu s Evropskou unií. V sázce není nic menšího, než že Meta uzavře tyto sociální sítě v Evropě. Společnost radikální krok hodlá učinit kvůli sporům o uchovávání dat uživatelů. Nynější plány firma uvedla v podrobných záznamech o hospodaření, které předložila americké komisi pro cenné papíry.

Ve sporu jde ve zkratce o to, že Zuckerberg chce, aby všechna data uživatelů mohla být i nadále odesílána na servery společnosti v USA. Pokud se na tomto nedohodne, tak neváhá sociální sítě v Evropě jednoduše vypnout. Je však otázkou, nakolik jde o blafování, protože evropský trh je pro společnost Meta jedním z nejvýznamnějších a tvoří značnou část obratu. Společnost Meta kromě Facebooku a Instagramu vlastní též komunikační kanál WhatsApp nebo databázi pohyblivých obrázků Giphy.

Pokud to však Mark myslí vážně, co bude většina českých celebrit dělat?

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy