Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Přijdou ještě dvě vlny epidemie. Zjišťuje se promořenost populace

Chlapec spadl do šachty 13. ledna.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Španělsko
Španělská armáda předpokládá, že zemi čekají ještě minimálně dvě vlny epidemie nemoci covid-19. Podle tamních odborníků se bude Španělsko navracet k normálnímu životu ještě rok a půl. Další dvě vlny by už ale neměly být tak silné jako ta první. Při té se doposud nakazilo přes 260 tisíc lidí a zhruba 10 procent z nich nemoci podlehlo.

Španělsko se v rámci Evropy dostalo na první místo, co se týká počtu nakažených obyvatel. Už nyní se podle agentury AP připravuje na další vlny epidemie, z nichž první by měla udeřit ještě letos na podzim či v zimě.

Vlny epidemie by měly slábnout

Agentura dostala k dispozici dokument španělské armády, ve kterém odborníci upozorňují na to, že se země bude dostávat do normálu minimálně rok a půl. Třetí vlna nákazy podle odborníků z řad španělských vojáků přijde příští rok, už ale ne v takovém rozsahu. "Byla by velmi slabá, pokud by už v té době byla k dispozici vakcína," odkazuje agentura AP na slova z interního dokumentu armády, který zveřejnila španělská média.

Plošné testování

Dokument pod hlavičkou španělské armády, do kterého přispívají vládní epidemiologičtí experti, se může a nemusí sdílet s civilními úřady. Informuje o tom portál The New York Times.

Španělsko momentálně provádí plošné testování obyvatel, aby zjistilo promořenost populace. Vzorky by měli lékaři získat od 60 až 90 tisíc lidí. Španělské úřady odhadují, že jsou v zemi tisíce lidí, kteří se koronavirem nakazili, nicméně nevykazovali žádné symptomy.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy