Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Karanténa ohrozila i Slunečnou: Seriál se kvůli ní nenatáčí

Zdroj: FTV Prima
+ Dalších 6 fotografií
opatření
Pandemie koronaviru ovlivňuje běžný život každého z nás. Nejinak tomu je i v prostředí televizní zábavy. Jednoho z nejoblíbenějších seriálů televize Prima Slunečná se také dotkla opatření spojená s nebezpečnou nákazou. Redakci Extra.cz zajímalo, jestli je natáčení Slunečné v ohrožení nebo pokračuje dále bez omezení.

Slunečná láká každé úterý a čtvrtek k obrazovkám statisíce diváků. Proto by bylo velmi mrzuté, kdyby se natáčení jakkoliv omezilo. V rámci zachování zdraví všech, kteří se na seriálu podílejí ale došlo k přerušení natáčení.

"V zájmu ochrany zdraví našich spolupracovníků i našeho zdraví jsme se rozhodli, že přerušíme natáčení pořadů Modrý kód a Slunečná. Toto opatření vstupuje v platnost od zítřka, tj. 17. 3. 2020, a je platné do 24. 3. 2020, kdy se rozhodneme o dalším postupu na základě vývoje celé situace. I přes toto preventivní opatření diváci o své oblíbené příběhy hrdinů nepřijdou a mohou se těšit na další premiérové díly u obou seriálů," uvedla v pondělí výrobní ředitelka skupiny Prima Lucia Kršáková.

Preventivní opatření

Natáčení Slunečné ale až do pondělí pokračovalo bez omezení. O víkendu jsme od televize získali vyjádření ohledně zavedení preventivních opatření. "Preventivně jsme sami zavedli veškerá možná hygienická opatření, která jednotlivé produkce dodržují. Např. jsme významně posílili úklid, všichni členové štábu, včetně cateringu, mají k dispozici dezinfekční gely, maskéři při líčení používají roušky, máme na place zdravotníka, který pravidelně měří teplotu," sdělila Lucia Kršáková.

Přísná pravidla

Kromě zavedení intenzivních hygienický opatřeních televize dbala i na to, kdo se natáčení může zúčastnit. "Také jsme snížili počet komparzistů na minimum, ti zároveň před vstupem do ateliérů musí podepsat čestné prohlášení navržené právníky o tom, že v posledních 14 dnech nebyli v rizikových oblastech či nepřišli do kontaktu s osobou, která v těchto oblastech byla nebo u ní byl prokázán koronavirus," vysvětlila dále Kršáková.

"S herci i dalšími členy štábu situaci bedlivě sledujeme a pravidelně o věcech komunikujeme,"uzavřela ještě v sobotu. Během náhlé změny situace, kdy začala pro Českou republiku platit od pondělní půlnoci přísná karanténa, se i situace v ateliérech proměnila. Věříme, že odstávka nezasáhne výrazněji do chodu natáčení a v nejbližší možné době se herci opět potkají na place.

Perličky ze zákulisí natáčení nedávno prozradila herečka Lucie Benešová, která v seriálu hraje ráznou hospodskou Rózu.

Související články

Další články